Zápas začal ihned ve vysokém tempu a lepším týmem byl od úvodního výkopu domácí Nejzbach, ale ne dlouho. Vysokému Mýtu se podařilo skórovat po dvou minutách hry, kdy se ze standartní situace prosadil ranou k tyči Jeníček. Po této brance se mělničtí probudili a hráči Nejzbachu se naopak dostali do lehkého útlumu.

V deváté minutě se po chybě v obraně dostal k míči mělnický Hrdina, který se s Gabčem dostal do situace 2 na 1 a vyřešili to bravurně. Hrdina se míče hned nezbavoval a počkal si na vhodnou příležitost, kdy přihrát Gabčovi a mělnický střelec s číslem 10 se nemýlil a mezi nohami Ehrenbergera srovnal stav zápasu na 1:1.

O dvě minuty později byl Gabčo tím, kdo se dostal po další chybě v obraně Nejzbachu k míči a před bránou našel volného Zdržálka, který míč sklepl do prázdné sítě. V první půli se již skóre neměnilo a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro hosty z Mělníka.

Začátek druhé půle zachytili lépe opět domácí a tlak si udrželi celkem dlouho, ale nedokázali se dostat do vyložených šancí, až na střelu Vágnera z 26. minuty, která orazítkovala břevno skvěle chytajícího Mareše. Ve 34. minutě předvedli domácí další hrubku a ztrátu balónu využil Hrdina, který předvedl stejnou akci jako v první půli, ale adresátem přihrávky byl Gombáš, který uklidil míč do sítě a stav byl 3:1 pro hosty.

Na toto ale dokázali hráči Nejzbachu rychle odpovědět a o minutu později snížil stav zápasu Merkl na 2:3. I tento gól byl po chybě v obraně, tentokrát ale v té mělnické, která do této chvíle bránila téměř bezchybně.

Mělničtí borci se ale nezalekli a snažili se dát uklidňující branku. To se jim povedlo ve 36. minutě, když z velké dálky pálil Hrdina, Ehrenberger vyrazil jeho ránu pouze před sebe, kde číhal kapitán Olympiku a reprezentant Jiří Vokoun a dorazil míč do branky. Koncovka zápasu byla ještě ale velmi napínavá.

Minutku před koncem se zadáci Vysokého Mýta pokoušeli ještě o powerplay (hra bez brankáře). Nejzbach mělnické borce zatlačil až k bráně a vsítit branku se jim podařilo v čase 38:51. Během asi 5 vteřin si vyměnili domácí 7 přihrávek a uklidili míč do prázdné brány. Vágner – Vladyka – Vágner – Vladyka – Jiráský – Vágner – Merkl a na zadní tyči osamocen Gerčák, pro kterého bylo těžší branku spíše nedat.

Pouhou sekundu před koncem se ještě dostal ke střele Vladyka, který trefil před sebou bránícího Nečase. Domácí reklamovali sice ruku, ale rozhodčí Gasnárek s Klinerem jejich přání písknout penaltu nevyslyšeli a tak zápas skončil tím nejtěsnějším rozdílem a to 4:3 pro hosty z Mělníka!

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku: "Konečně se nám podařilo prolomit bodové trápení. Myslím, že jsme v televizním utkání podali velmi kvalitní výkon a zaslouženě vyhráli. Byli jsme dobře připraveni na hru Vysokého Mýta a od začátku úspěšně eliminovali jejich zbraně. Bohužel jsme neproměnili velké množství šancí a nekvalitně řešili brejkové situace. Mohli jsme vstřelit více branek a utkání nedělat tak dramatické. Na druhou stranu, utkání muselo být pro diváky dostatečně zajímavé, bylo vyrovnané až do konce a plné tvrdých a vypjatých situací.”

Statistiky

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777