Zápas rozehráli lépe domácí, kteří vedli už od první minuty, ale do přestávky stačil srovnat slávista Filinger. Po přestávce Třinec dvakrát vedl. Nejprve však na gól Barona reagoval Brychta, poté však domácí uskočili během 32. minuty o dvě branky. Brankáře Krajče prostřelili Mendrok s Baronem – 2:4. Slavia však vzápětí snížila, když se k velkému sólu odhodlal A. Hrdina a zamířil přesně – 3:4. V závěru vsadili sešívaní na power play, kterou rázem využili: Po přihrávce Filingera vyrovnal na 4:4 A. Hrdina. Domácí mohli ještě vyhrát, ale střelu do odkryté branky vyrazil akrobatickým zákrokem „létající brankář“ při power play David Filinger. Třinec tak poprvé v sezóně bodoval.

„Hrálo se nahoru a dolů,“ hodnotil duel trenér Třince Josef Cieslar starší a pokračoval: „Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si více vyložených šancí. Když nás naopak Slavia přitlačila, tak jsme byli v koncích, ale hold jde o zkušený mančaft. Nakonec jsme byli rádi za bod. Utkání bylo vyrovnané. Mohli jsme vyhrát i prohrát, ale nakonec asi zápas skončil spravedlivou remízou. To, co jsme nedali v prvních pěti minutách, se musí dávat, ovšem to je hold nováčkovská daň.“

Trenér Slavie Jiří Baborák nebyl spokojený hlavně se začátkem zápasu: „Během naší úvodní strašidelné desetiminutovky jsme naštěstí nedostali více branek. Ač jsme se připravovali na začátek zápasu, že na nás domácí budou nažhavení a zkoušet různé nacvičené signály, tak jsme absolutně propadli. Těžko jsme se vraceli do zápasu. Až od desáté minuty jsme pomalu přebírali otěže zápasu.“

Ve druhé půli si Třinec pomohl slepenými góly. „Bohužel, ve druhé půli jsme udělali dvě chyby a domácí vedli o dva góly. Na to jsme museli reagovat hrou bez brankáře, při které jsme nakonec vyrovnali. Celkově můžu říct, že náš výkon má daleko k ligovému průměru. Bohužel, budeme muset mnohem víc pracovat, abychom se přiblížili vršku tabulky,“ zlobil se Baborák.

SKP Likop Třinec – SK Slavia Praha 4:4 (1:1)

Branky a nahrávky: 1. Opluštil (Baron), 25. Baron, 32. Mendrok (Buryan), 32. Baron (Cieslar) – 16. Filinger (Bozděch), 28. Brychta (A. Hrdina), 33. A. Hrdina, 37. A. Hrdina (Filinger). Rozhodčí: Markovský – Honěk. ŽK: Buryan – Míča, Filinger. Diváci: 300.

Třinec: Sikora (Kreželok) – Baron, Buryan, Csikán, Kalfas, Kantor, Očadlík, Opluštil, Przyczko, Samek, Cieslar, Mendrok. Trenér Josef Cieslar st.

Slavia Praha: Krajč (Kučera) – Brychta, Vejvoda, Filinger, Novotný, M. Hrdina, Míča, A. Hrdina, Matějka, Bozděch. Trenér Jiří Baborák. 

Kde se hrálo

Třinec | Stars

Více
Adresa Tyršova 275, Třinec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 410 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 558331441