Hosté od prvních minut spoléhali především na obranu a snažili se vydržet co nejdéle bez obdržené branky. Nedařilo se jim to špatně, Liberec si v úvodních minutách vytvořil pár šancí. Udeřit Svarog dokázal až po osmi minutách. Prosadil se Archil Sebiskveradze. V 10. minutě se při zákroku zranil brankář Michal Hůla a mezi tři tyče nastoupil Jeronimo, který často vystupoval hlouběji do pole na pomoc svým spoluhráčům. Teplicím to pomohlo udržet klid a plné nasazení, což bylo proti houževnaté obraně Liberce potřeba. Sebiskveradze přidal přesně po dalších osmi minutách od první trefy svou druhou branku a zajistil Svarogu vedení 2:0. Hosté i nadále hrozili především z brejků, ale žádný se jim podle představ nevydařil. Strany se tak měnily za stavu 2:0.

Ve druhé půli už přeci jen obrana Liberce povolila. Po dvou brankách si připsali Jirka Baran a Claudinho. Jako poslední se prosadil Litvinov. Hosté dokázali vstřelit branku za stavu 3:0, ale zápas to nijak nezdramatizovalo. Konečný výsledek se vyšplhal na čísla 7:1.

Claudinho, hráč Svarog FC: "Nebylo to pro nás jednoduché. Liberec je na tom fyzicky dobře a přijel s jasnou taktikou. Ubránit to a hrát na brejky. My se museli o to více soustředit a vydržet hrát s plným nasazením. Zvládli jsme to nakonec dobře a zápas v klidu odehráli. Jsem rád, že to bylo i s takovým výsledkem, protože jsme to jako tým potřebovali."

Pavel Bína, kapitán FTZS Liberec: „Je to možná úsměvné, ale musím náš tým pochválit i za výsledek 1:7. Do zranění Hůly, jsme hráli 4 na 4 se Svarogem vyrovnané utkání. Poté soupeř pod hrozbou 10m kopu praktikoval power-play s Jeronimem a to od 15. minuty utkání až do konce. Hráli jsme poctivě, obětavě, ale bohužel jsme na přesilovku, kterou nás Svarog přehrál, nenašli recept. Soupeři gratuluji ke třem bodům.“

Statistiky

Profil haly

SH Teplice

Více
Adresa Na Stínadlech 3280, 415 01 Teplice
Kapacita 850 diváků (609 sedících)
Vstupenky muži - 50 Kč, ženy - 20 Kč, děti vstup zdarma