Tak se hraje o důležité body: nasazení od samého začátku, důraz v osobních soubojích, víra ve vlastní síly, což třeba parádně předvedl nový muž v dresu Tanga, Roman Sopůšek, který v osmé minutě si dokázal zpracovat přihrávku přes celé hřiště od svého gólmana Aleše Parobka, obešel nekompromisně dva hostující „hlídače,“ aby poté usměrnil kulatý nesmysl prudkou ranou do sítě bezmocného brankáře Středočechů Martina Mareše, který chytával třeba za pražskou Spartu nebo Litoměřice. Právě gólman poražených se stal později smutným hrdinou hostů, když na začátku 2. poločasu (22. minuta) dostal po zásluze za faul mimo své brankové území červenou kartu, po které následoval i dvouminutový trest pro hosty a právě ve výhodě o jednoho muže v poli dal důležittý gól domácí Bohumír Doubravský (4:2), a odstartoval tím tak zbývající hodně útočně laděné minuty na hodonínské palubovce ve vydařeném pátečním večeru a rád konstatuji, že se na tom podíleli především domácí neúnavní bojovníci, kteří tak ukázali, že do elitní futsalové společnosti určitě patří.

Důležitý tah a VELKÝ PALEC NAHORU patří pro vedení futsalového klubu v Hodoníně, které nesedělo jen se založenýma rukama a pouze nečinně přihlíželo, nýbrž se rozhodlo v dané situaci pro radikální posílení stávajícího kádru: přišel ze slovenské Trnavy bývalý hráč Tanga, Patrik Levčík, a hned to bylo znát na výkonu první čtyřky domácích, ve které navíc vynikal nový muž, Roman Sopůšek, předtím hráč Bazooky Uherské Hradiště a konečně třetí posila, Philip Leasure z Dolních Louček, který se ale v tomto utkání na hřiště vůbec nedostal. Důležitým článkem vítězů byl i návrat Bohumíra Doubravského, který byl na mistrovství světa v malé kopané v Austrálii a skvěle doplnil první lajnu Tanga v tomto mimořádně důležitém souboji, ve kterém se hrálo v podstatě o šest ligových bodů.

Hodně vzruchu přinesla 18. minuta, ve které za stavu 2:0 pro Hodonín dali hosté dva slepené góly (v čase 17:29 a 17:45), domácí ale o šest sekund později (!) dokázali vedení vrátit na svoji stranu, když se prosadil Marek Buc po přihrávce spoluhráče Petra Bohuna – 3:2.

ZAJÍMAVOST:

V zápase se zahrávaly tři desetimetrové kopy, ale ani jeden neskončil brankou! Nejprve tuto výhodu nevyužil ve 34. minutě domácí Sopůšek, ve 38. minutě pak odmítl dostat se mezi střelce hostující Antonín Hrdina, aby černou sérii zakončil domácí Levčík, který zahrával desítku 36 sekund před závěrečnou sirénou.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ:

„Věděli jsme, že po třetině soutěže jsme na tom s Mělníkem stejně, tedy oba bez bodů. Tým soupeře má silný mančaft, na což jsme se připravovali, navíc bylo dobré, že na poslední chvíli se nám podařilo mužstvo posílit. Došlo k oživení našeho kádru, který dnes ve druhém poločase předváděl velmi dobrý futsal. Myslím si, že dnes mohli být diváci spokojeni, protože viděli dost branek a hlavně důležitou výhru Tanga. První čtyřka hrála výborně, ale chválím i tu druhou, kterou tvoří mladíci: ti výraznější chybu neudělali, snažili se, dávali branky, takže spokojenost. Já doufám, že toto vítězství nás nakopne a přijdou další dobré výsledky. Teď jedeme na Spartu, pak nás doma čeká loňský vicemistr z Teplic, ale proč bychom neměli překvapit? Věřím, že máme naději, navíc máme rozdělané další dva nové hráče,“ řekl po utkání nový lodivod domácí lavičky MIROSLAV BARTYZAL.

„Myslím si, že to byl dobrý výkon celého týmu. Bojovali jsme, za výhrou jsme šli důrazně od samého počátku a nakonec jsou z toho hodně důležité tři body. Snažil jsem se kluky v kabině pozvednout, protože byli docela smutní. Ten start do sezony jim příliš nevyšel. Jsem rád, že jsem k tomu přispěl dvěma brankami a jednou asistencí,“ hlásil po důležité výhře na hodonínské palubovce nový muž v dresu FC Tango Hodonín ROMAN SOPŮŠEK.

Statistiky

 

Kde se hrálo

Hodonín | TEZA

Více
Adresa Lipová alej 4110/23, Hodonín
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 500 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch palubovka - dub
Telefon 518340857