Tempo hry prvního poločasu se rozvíjelo velmi pozvolna. Ze začátku se ani jeden z týmu nedostal do vyložené šance. To se změnilo v šesté minutě, kdy se Zdržálek ocitl metr před prázdnou bránou a přihrávku svého kolegy nedokázal namířit do branky. Další branková příležitost přišla v minutě desáté a tentokrát pro sparťanské hráče. Téměř totožná situace jako u první větší šance Olympiku, ale akce začala z rohu a odkrytou branku na zadní tyči přestřelil Rick. Na první branku si diváci v mělnické hale museli počkat až do šestnácté minuty. Přečíslení dva na brankáře, do kterého se dostal Seidler s Drahovským, vyřešili perfektně, branku vsítil druhý jmenovaný do prázdné branky.

Hned na začátku druhého poločasu si během prvních tří minut vytvořili Sparťané dvě gólové příležitosti. Nejprve 40 vteřin po začátku půle trefil tyč Drahovský, o 2 minuty později tentýž hráč dostal míč téměř do branky, ale gólovou radost mu překazil na brankové čáře domácí Hochman. Další vyloženou příležitost si vytvořili opět pražané, kdy tvrdou střelou z úhlu orazítkoval tyč Rusakovi svatyně Křivánek. Ve třicáté minutě přišlo snížení na 1:2, když chybnou rozehrávku sparťanských zadáků vystihl skvěle hrající Moravec a bodlem k tyči nedal Gerčákovi šanci. Tento stav vydržel pouze 9 sekund. Sparťané si ihned po rozehrávce ze středového kruhu vypracovali roh a po skvělém signálu zvýšil na 3:1 Grbeša. Další branka přišla po 4 minutách, opět si ji připsali Sparťané, opět po rohu. Tentokrát byl střílejícím Amadeu, který svou ranou nedal Rusakovi sebemenší šanci. Na konečných 2:4 upravil skóre mělnický Moravec v poslední minutě utkání, kdy se Olympik snažil utkání zdramatizovat hrou bez brankáře. Olympik tedy prohrál svůj šestý zápas v sezóně a ocitá se stále na předposlední příčce.


Jakub Němec, trenér Olympiku: "Vždy když se prohraje, tak je člověk zklamaný. Dneska však zklamaný být nemohu. Předvedli jsme výborný výkon, určitě nejlepší v této sezoně. Na hřišti jsme nechali úplně všechno a Spartě byli více než vyrovnaným soupeřem. Chtěli jsme využít jejich náročného programu, presovat je po celém hřišti a tím je zaskočit. To se do puntíku podařilo a Sparta měla velké problémy. První poločas jsme byli lepší než Sparta a kdyby jsme proměnili své stoprocentní šance, tak by se nikdo nemohl divit, kdyby jsme vedli například 4:1. Bohužel pro nás, ukázala se obrovská zkušenost sparťanských hráčů, kterým se oproti nám podařilo své šance proměnit. Dnes jsme ukázali, že rozhodně nepatříme na místa, kde se v tabulce nyní pohybujeme. I když ještě musíme pracovat na spoustě herních dovedností, tak se neustále každým zápasem zlepšujeme a když budeme takhle pokračovat dál, tak brzy budeme na úplně jiných příčkách. Tam, kam patříme.”

Michal Seidler, hráč Sparty: "Dnešní zápas byl pro nás velmi těžký. Měli jsme za poslední týden 5 utkání a šlo vidět, že nejsme ve své kůži a dolehla na nás únava. Mělník dnes hrál velmi dobře. Vytvořili si spoustu šancí, které neproměnili. Důležité bylo, že jsme vstřelili první branku, ta nás uklidnila a pak už jsme to nepustili.”

Statistiky

Kde se hrálo

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kategorie Kategorie A
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Rozměry 40 x 20 m
Povrch PVC
Telefon 315622044