První poločas byl poměrně chudý na branky. Ujala se až střela Pavla Drozda, který využil zaváhání slávisty Křemena a otevřel skóre.

Po přestávce měla několik šancí Slavii, ale nedala. Chrudim rozhodla zápas deset minut před koncem. Na 2:0 zvýšil David Drozd a třetí trefu přidal Slováček.

Slavia ještě zkusila hru bez brankáře, během níž se střelecky prosadil Sláma a vykřesal pro sešívané naději - 3:1. Jenže v posledních vteřinách ukořistil balon domácí Éverton a střelou do prázdné brány výsledek uzavřel - 4:1.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Byl to těžký zápas, přesně, jak jsme očekávali. Hráli jsme skvěle v defenzívě, v útočné fázi jsme si vedli dobře v úvodu, kde jsme ale neproměnili řadu šancí. Po pauze už to bylo lepší. Někomu se zápas povedl, jinému zase ne. Ale nejdůležitější je vítězství proti těžkému soupeři a s ním i tři body do tabulky.“

Zdeněk Sláma (hráč SK Slavia Praha): "Chyběly nám branky, proti Chrudimi se těch pár příležitostí, které si vytvoříte, musí proměnit, jinak se nedá se uspět. Hlavně za stavu 0:1 jsme měli tutovky, které jsme nedali. Naopak Chrudim své šance proměnila a trestala nás za chyby. Oproti pohárovému zápasu se defenziva a bojovnost zlepšila, ale udělali jsme tři obrovské chyby, po kterých jsme inkasovali."

FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha 4:1 (1:0)

Statistiky

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma