První poločas byl poměrně chudý na branky. Ujala se až střela Pavla Drozda, který využil zaváhání slávisty Křemena a otevřel skóre.

Po přestávce měla několik šancí Slavii, ale nedala. Chrudim rozhodla zápas deset minut před koncem. Na 2:0 zvýšil David Drozd a třetí trefu přidal Slováček.

Slavia ještě zkusila hru bez brankáře, během níž se střelecky prosadil Sláma a vykřesal pro sešívané naději - 3:1. Jenže v posledních vteřinách ukořistil balon domácí Éverton a střelou do prázdné brány výsledek uzavřel - 4:1.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Byl to těžký zápas, přesně, jak jsme očekávali. Hráli jsme skvěle v defenzívě, v útočné fázi jsme si vedli dobře v úvodu, kde jsme ale neproměnili řadu šancí. Po pauze už to bylo lepší. Někomu se zápas povedl, jinému zase ne. Ale nejdůležitější je vítězství proti těžkému soupeři a s ním i tři body do tabulky.“

Zdeněk Sláma (hráč SK Slavia Praha): "Chyběly nám branky, proti Chrudimi se těch pár příležitostí, které si vytvoříte, musí proměnit, jinak se nedá se uspět. Hlavně za stavu 0:1 jsme měli tutovky, které jsme nedali. Naopak Chrudim své šance proměnila a trestala nás za chyby. Oproti pohárovému zápasu se defenziva a bojovnost zlepšila, ale udělali jsme tři obrovské chyby, po kterých jsme inkasovali."

FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha 4:1 (1:0)

Statistiky

Kde se hrálo

Chrudim | MSH

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 720 sezení / 100 stání
Rozměry 40 x 20 metrů
Povrch dřevěné parkety
Telefon 728202004