Utkání přitom začlo podle předpokladů. Hráči Plzně tentokráte ve žlutém se chopili balónu, kombinovali a vytvářeli si střelecké příležitosti. Úvodní aktivita vyústila v úvodní branku utkání, kdy už po dvou minutách hry dal hostům vedení Lukáš Rešetár po přihrávce Michala Kovácse. Tím ovšem počáteční nápor Plzně opadl a do nebezpečných brejků se dostávali domácí. Jeden z nich proměnili na konci 7. minuty a vyrovnali na 1:1. Svěřenci Marka Kopeckého se snažili opět dostat do vedení, finální fáze byla ovšem velmi často nepřesná a Liberec tak mohl podnikat rychlé výpady, které jim přinášely velké příležitosti ke skórování. Ve 13. minutě přeci jen šla Plzeň opět do vedení. Tomáš Vnuk obral domácího obránce o míč a střelou k tyči nedal brankáři šanci. O několik chvil později mohli mít západočeši dvoubrankový náskok, ale Lukáš Rešetár svou tvrdou ránu nasměroval pouze do spojnice. Tím pádem byla ideální příležitost na potvrzení pravidla „nedáš - dostaneš“ a z dalšího protiútoku Liberec skóroval. Špatný závěr prvního poločasu pokračoval, už dvě a půl minuty před sirénou zaznamenali Plzeňští pátý faul, každý další tedy mohl znamenat problém. Dvě minuty před odchodem do kabin vznikla situace, kdy hráč domácích mohl ze sedmi metrů střílet do prázdné branky, naštěstí pro hosty přestřelil. Třetí branka domácíh však nakonec přišla. Půl minuty před koncem poločasu se z dalšího brejku domácí prosadili a otočili skóre. I pro Plzeň mohlo být ještě veseleji, v poslední vteřině úvodní dvacetiminutovky ovšem Lukáš Rešetár neproměnil obrovskou šanci. O poločase tak na tabuli svítilo skóre 3:2 pro Liberec.

Druhý poločas začal velkým náporem Plzně. Reprezentační čtyřka zatlačila domácí do hlubokého bloku, který ovšem dlouho odolávat nevydržel. Po necelých dvou minutách hry srovnal na 3:3 kapitán Lukáš Rešetár po milimetrové přihrávce Michala Kovácse. Vzápětí měl „Reši“ další velkou šanci, branku ale netrefil. Necelou minutu po vyrovnávací trefě už Plzeň opět vedla. Pohlednou souhru s Tomášem Vnukem nekompromisně zakončil Michal Holý. I nadále hráči Interobalu drželi mít a trpělivě kombinovali, jenže k dalším gólům to dlouho nevedlo. Až ve 35. minutě se po třetí brance Lukáše Rešetár v zápase měnilo skóre. „Cítil jsem se v zápase dobře, jako už se cítím dělší dobu. Ta naše čtyřka funguje velice dobře. V tom začátku to sice nebylo úplně ono, ale ve druhé půli, když jsme tam na začátku zůstali nějakých 8 nebo 9 minut, tak jsme vlastně ten zápas otočili a už jsme hráli tu naší hru.“ Asistenci na tuto branku si připsal Michal Holý. Pouhých 33 vteřin to trvalo, než Tomáš Vnuk přistrčil míč do úniku Janu Havlovi, který zvýšil na 6:3. Po této brance se domácí odhodlali ke hře bez brankáře. Toho ve 38. minutě využil Tomáš Vnuk, který po vyhraném souboji Michala Holého utekl sám vstříc hráči hostů v brankářském dresu a efektivně dal Plzni vedení 7:3. Nic zajímavého se dále v zápasu už nestalo a Plzeň tak po nepovedeném prvním poločasu splnila úlohu favorita a zvítězila i pošesté.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Marek Kopecký, trenér Plzně: "Byl to těžký zápas, přesně jak jsem očekával. Naši hráči k tomu přistoupili tak, jak k tomu přistoupili a i přes to, že jsme věděli, z čeho bude Liberec těžit, tak jsme hráli úplně bez pohybu a bez nasazení. V druhém poločase jsme to naštěstí rychle otočili a už jsme byli trpěliví, odskočili jsme i ve skóre a celý ten druhý poločas jsme kontrolovali."

Lukáš Rešetár, kapitán Plzně: "V prvním poločase ta naše kombinace byla pomalá, často jsme stáli na balonu, hráli na moc doteků, toho soupeře pořádně nerozběhali a ještě jsme ztráceli balóny a pouštěli soupeře do rychlých brejků, které oni umí a z těch nás trestali. To jsme změnili do druhé půle, zrychlili jsme hru a většinu šancí, které jsme si vytvořili, jsme dokázali proměnit. Klíčové byly zejména rychlé branky na 3:3 a na 4:3, poté se mi zdálo, že domácím dochází šťáva, že ty jejich brejky už tam tolik neměli a nedoplňovali útok v tolika lidech. Jsem rád, že se mi dnes střelecky dařilo, vlastně i Vnouček těch bodů sbírá hromadu, tu naší čtyřku oproti loňsku hrozně pozvedl. A já než na ty body jsem spíše na ty výhry, takže jsem rád, že se nám takhle daří a i dnes jsme to utkání zvládli."

Pavel Bína, vedoucí Liberce: "S Plzní jsme odehráli velice dobrý zápas. Především první dvacetiminutovka byla nadstandartní. V té druhé už jsme nebyli téměř vůbec nebezpeční dopředu. Soupeř bohužel hned úvodem druhé půle vstřelil dvě branky a poté už kontroloval zápas. Těší mě fakt, že reprezentační čtyřka odehrála snad tři čtvrtě zápasu. Ve druhém poločase slezli někteří hráči až v 18. minutě. Každopádně Plzeň zcela zaslouženě zvítězila a gratuluji ji k vítězství. Nedá mi se nepozastavit nad arogantním chováním Vnuka, který jak je skvělý na hřišti, tak o to víc je jednodušší mentálně. Škoda pro něj."

STATISTIKY

Kde se hrálo

Liberec | Dukla

Více
Adresa Jeronýmova 522, 46007 Liberec
Kategorie Kategorie A+
Kapacita 800 sezení
Rozměry 40 x 20 m
Povrch polyuretan
Telefon 973261577