Nejzbach do utkání vstoupil velmi dobře, když už ve čtvrté minutě se dokázal prosadit Vladyka do šibenice Vogta. Vysokomýtští po brance Vladyky pokračovali v tlaku a v sedmé minutě po standartní situaci přidali druhou branku utkání, kterou vstřelil Jiráský. Tento moment zápasu vysokomýtské utklidnil a do poločasu se ještě dvakrát dokázali prosadit, když nejprve Gerčák po krásné přihrávce Vladyky zvyšoval na 3:0 a poté znovu Gerčák, který patřil mezi nejlepší hráče na palubovce zvýšil na 4:0. Do druhého poločasu šli vysokomýtští hlavně s tím, aby si zápas zbytečně nezkomplikovali a dokráčeli pro důležité tři body. A ve 25. minutě svoji druhou branku v zápase přidala futsalová ikona, kdo jiný než Petr Vladyka. Ve 26. minutě se dokázal prosadit i Liberec, to ale vysokomýtské nezastavilo a ve 31. minutě vstřelil hattrick Gerčák, který zvyšoval na 6:1. A hnedka na to se prosadil Jiráský, po přihrávce Jeníčka. Poté Liberec po brance Jánáčka snižoval na 7:2. A ve 38. minutě pečetil výhru Nejzbachu Petr Jeníček, který zvýšil na konečných 8:2.

Miroslav Semerád (trenér Nejzbachu): "V první řadě jsme rádi za první tři body v sezóně. Od začátku utkání jsme za nimi šli, po čtyřech prohraných zápasech to pro náš nebylo vůbec jednoduché utkání. Hosté ze začátku hrozili hlavně z brejkových situací. Nám se podařilo otevřit skóre a po druhém gólu jsme se uklidnili. Po poločasových 4:0 jsme nechtěli připustit, aby se soupeř dostal do hry. Přidali jsme ještě dva góly. Poté se zápas víceméně dohrával. Ke konci zápasu jsme mohli dát příležitost i hráčům z lavičky, kteří nasbírali první minuty v lize. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za bojovný a odmakaný zápas."

Pavel Bína (vedoucí FTZS Liberec): „Zápas se mi hodnotí těžko. Vůbec jsme nebrali v potaz aktuální postavení Mýta v tabulce, jelikož měl soupeř velice těžký úvodní los. Věděli jsme, že nás bude čekat náročné utkání. Soupeři jsme se nevyrovnali v agresivitě a důrazu. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že na to typologii hráčů nemáme. Mýto hrálo jednoduchý futsal, který byl na malém prostoru efektivní. Je škoda, že jsme v první půli využili několik brejkových situací, které jsme řešili špatně. Naopak Nejzbachu to tam padalo. Soupeři gratuluji k výhře.“

Statistiky

Kde se hrálo

Vys. Mýto | DM

Více
Adresa Generála Závady 118, Vysoké Mýto
Kategorie Kategorie A
Kapacita 200 sezení / 200 stání
Rozměry 39 x 18 metrů
Povrch palubovka
Telefon 465421777