Jirko, jak hodnotíte utkání se Spartou?
Celkově bylo derby naprosto vyrovnané utkání, o čemž svědčí i statistiky na konci zápasu. Prohrávali jsme sice nula-jedna a byli jsme trochu zakřiknutí, ale naštěstí se v poslední minutě prvního poločasu ujala má střela a my vyrovnali. Do druhého poločasu jsme si řekli něco v kabině a vytkli si, co děláme špatně. Po přestávce už jsme šli za vítězství a asi zaslouženě jsme o gól vyhráli.

Ve druhé půli jste se trefil v zápase podruhé. Nakonec šlo o vítěznou branku. Jak jste ji viděl z palubovky?
Hráli jsme v početní výhodě čtyři na tři, když byl hráč Sparty chvíli před tím vyloučen. Podařilo se nám roztočit sparťanskou obranu a Hrdina mi následně poslal zpětnou přihrávku, já jsem si řekl, že si míč ještě posunu. To jsem udělal a vytvořil si ještě lepší střeleckou pozici a naštěstí míč prošel až do sítě.

Co byl podle vás klíčový moment derby? Byla to červená karta?
Těžko říct, zda to byla přímo červená karta, jelikož již v ten moment jsme vedli dva-jedna. Ale myslím si, že přeci jen to zlomový moment byl, protože jsme početní výhodu využili a odskočili jsme Spartě na rozdíl dvou gólů. Sparta poté sice hrála relativně dobře power play, ale podařilo se jí už jen snížit.

Za Spartu se dvakrát prosadil Jan Křemen. Co jste říkal na výkon tohoto mladého hráče?
Abych řekl pravdu, tak jsem ani nezaregistroval, že dal dva góly. Ale vím, že v pondělí vstřelil hattrick Rádiu Krokodýl Helas Brno, teď dal tedy dva góly nám, takže určitě má velkou formu, navíc nastupuje pravidelně za mládežnickou reprezentaci, tudíž v něm něco určitě bude, ale abych ho na hřišti nějak více sledoval, tak to ne.

Toto derby bylo vyrovnanější, než to před rokem na vaší domácí palubovce, které jste vyhráli 6:2. Čím si to vysvětlujete?
Před rokem jsme šli do domácího zápasu s bilancí dvou remíz a dvou proher v derby. I proto jsme do něj vlétli a Spartu opravdu přejeli. Kdežto tentokrát mi od nás chybělo trochu celkové nasazení. Možná to bylo trochu dáno i tím, že máme v týmu nově dva Brazilce, pro které to je sice atraktivní zápas, ale těžko jim něco řekne derby Slavia-Sparta a nějaká rivalita mezi těmito kluby, jako českým hráčům. Oni se do toho nemůžou logicky vžít takovým způsobem, jako my.

Co jste říkal na atmosféru?
Atmosféra byla skvělá. Musím fanouškům poděkovat zejména za děkovačku po zápase, kterou jsme si, a zejména Brazilci, nesmírně užívali, protože něco podobného asi ještě nezažili. Pozitivní bylo, že jsme zápas vyhráli a o to více jsme si mohli atmosféru tohoto zápasu užít.

Jak může výhra v derby Slavii pomoci do dalších zápasů?
My hrajeme zápas od zápasu. I kdybychom derby prohráli, tak si myslím, že hra, kterou jsme předváděli, byla dobrá a máme na čem stavět. Nyní nás čeká utkání s Třincem, tak věřím, že po dlouhé cestě a po eufórii, která nyní po derby je, tento zápas zvládneme.

Vondráček chce Slavii pomáhat i góly
Vondráček chce Slavii pomáhat i góly 28.02.2024

Kromě čistého konta pomohl brankář Adam Vondráček Slavii ke třem bodům proti Liberci také naprosto přesnou střelou přes celé hřiště do odkryté branky. "Sedlo mi to luxusně," říká v rozhovoru, ve kterém také prozradil, proč mu tak dlouho trvalo obléct si svlečený dres.

Dominik Balog: Z herního vytížení v Helasu mám radost
Dominik Balog: Z herního vytížení v Helasu mám radost 15.02.2024

Za čtyři zápasy v Helasu stihl Dominik Balog vstřelit tři branky a připsat si jednu asistenci. Co vlastně dvaadvacetiletého futsalistu do Brna z Chrudimi přivedlo? A co všechno si kromě svého herního vytížení pochvaluje?

Martin Brychta vzpomíná na deset let ve Slavii
Martin Brychta vzpomíná na deset let ve Slavii 31.01.2024

Jeden z nejzkušenějších slávistů Martin Brychta působí v letošní sezoně také v roli vedoucího mužstva. Kromě své vlastní přípravy na zápas tak dohlíží na různé předzápasové povinnosti. I přes tři vážná zranění kolene dotáhl počet svých startů v 1. Futsal lize na 200 a stále si připisuje další. Při této příležitosti jsme ho požádali o vzpomínkový rozhovor.