Carlos Espindola (nar. 12.7.1993) je rodák z brazilského Florianópolis, je ale také držitelem italského pasu. Mezi dospělými zkoušel v 17 letech štěstí ve španělském Marfil Santa Coloma, pak se ale vrátil do Brazílie. Ještě před rokem hájil barvy Intelli Orlandia, v prosinci 2015 přestoupil do italského Asti, se kterým letos na jaře vyhrál italskou ligu!

"Byl nejlepším brankářem posledního ročníku Série A," napsal o něm v těchto dnech server calcioa5mercato.it, což je víc než velká pocta. V celé situaci však figuruje jedno velké ALE: Klub Asti se v létě rozpadl, odhlásil se z dalšího ročníku UEFA Futsal cupu a hráči se ocitli bez angažmá.

A tohoto brankáře v aktuálních dnech získala mistrovská Chrudim. "Brankář s italským pasem již prošel v Chrudimi lékařskou prohlídkou a zahraje si tak UEFA Futsal cup, který mohl hrát s Asti," popisují italské servery, kde se o tomto transferu píše poměrně zhusta.

První herní prověrkou pro novou chrudimskou posilu budou příští týden dvě přípravná utkání na palubovce polského Rekordu Bialska-Biala.

Další aktuality

Kluby hlásí první změny v kádrech!
Kluby hlásí první změny v kádrech! 30.06.2025

Do začátku další sezony 1. Futsal ligy zbývá ještě dlouhá doba, některé kluby ale již teď zveřejňují první změny ve svých kádrech. Kromě konce angažmá zahraničních hráčů se objevila i zpráva, že v Kadani nebude pokračovat trenér Beni Simitči, v Plzni skončili Vitinho a Joao Silva, zajímavou posilu hlásí z Ústí nad Labem.

Nová sezona 1. Futsal ligy je rozlosována!
Nová sezona 1. Futsal ligy je rozlosována! 19.06.2025

Cestu za obhajobou titulu začne Chrudim v prvním kole v domácí hale v Liberci. Úvod soutěže nabídne také severočeské derby Chomutova s Kadaní, Plzeň se představí na Helasu a Slavia v Ústí nad Labem. Nováček soutěže z Vyškova odehraje svůj historicky první duel v nejvyšší soutěže na horké půdě ve Vysokém Mýtě. Fináloví soupeři se potkají v Plzni v sedmém kole.

David Ploc se z Bohemians přesouvá do Slavie!
David Ploc se z Bohemians přesouvá do Slavie! 17.06.2025

Trenér a aktivní hráč David Ploc po sestupu z 1. Futsal ligy skončil v Bohemians Praha, bez futsalu však nezůstane - přesouvá se do pozice ředitele juniorských týmů v SK Slavia Praha. V Edenu ho v úterý představili jako první posilu nové sezony.