Na grémiu jste prozradil nového partnera. To je velký plus pro třinecký futsal.

Co se týká nového partnera, tak jde asi o naši dvacetiletou snahu. Jednou nám Třinecké železárny pomohly a koupili jsme ligu od Frenštátu pod Radhoštěm. Nyní nám dávaly určité částky, ale jejich prioritou byl hokej, a vždycky bude. Pak je v Třinci fotbal a atletika. Mají toho na sponzorování hodně, ale trenér našeho týmu Josef Cieslar mladší se spojil přímo s generálním ředitelem a probrali určité věci. Vypadá to, že částka bude vyšší, ale nerad bych o ní hovořil. Nejprve potřebuji schválení. Jen vím, že se máme jmenovat SKP ČR Ocel Třinec. Další věci budou ve smlouvě.

Jak moc se změní ambice Třince v první lize po příchodu silného partnera?

Musíme se shrnout i další body, a to je, zda můžeme nebo nemůžeme mít posily. Prioritou je pro oba generální sponzory, aby hráli domácí hráči. Trenér hovoří o nutnosti posil, já to vidím stejně. Co nám dovolí nebo nedovolí, se uvidí. Liga začíná devátého září a zřejmě budeme dobíhat ke startovní čáře za pět minut dvanáct. Nic bližšího říct nemohu, protože nevím.

Kdybyste mohli posílit kádr, tak uvažujete o hráčích z Jeseníku? O nich totiž padla řeč i v reportáži České televize.

S panem Gnidou jsme se dohodli v tom případě, že by hrál Jeseník divizi. Pokud Jeseníku přiklepnou halu, tak mají prioritu dostat se zpět do první ligy. Uvidíme, jak vše dopadne a jak budou probíhat jednání.

Jak moc se změnil váš kádr oproti tomu předloňskému ligovému?

Myslím si, že tehdy nehrál Vojtěch Csikán a ještě jeden hráč. Jinak je tým stejný. Zkusíme kádr doplnit z řad fotbalistů a uvidíme, jak to dopadne s posilami. Každá posila, která by měla do mančaftu přijít, by měla mít ligové zkušenosti z futsalu. Tito hráči ale nebudou laciní.

Třinec zdobila velká návštěvnost v krásné nové hale. Bude to platit i pro letošní ročník CHANCE futsal ligy?

Fanoušci chodili i ve druhé lize a asi nejvíce z celé soutěže. Na Slavii dorazilo pět set diváků, na Spartu šest set a na Chrudim jsme měli v předminulé sezóně i sedm set lidí. Fanoušci na futsal chodí rádi. Máme laciné vstupné, děti, ženy a studenti mají vstup zdarma. Děláme to hlavně pro diváky.

Další aktuality

Kapitán Slavie Homola: Vyhrát nad Spartou je nejvíc!
Kapitán Slavie Homola: Vyhrát nad Spartou je nejvíc! 08.01.2019

Futsalová Slavia zahajuje nový rok 2019 domácím zápasem, který patří k těm nejprestižnějším – v sobotu 12. ledna od 15 hodin přivítá v Edenu svého největšího rivala – Spartu Praha. Červenobílí na sklonku roku zaznamenali šest vítězství v řadě a rozhodně by chtěli úspěšnou sérii prodloužit. O nadcházejícím zápase si s námi povídal kapitán Jan Homola.

ROZHOVOR TÝDNE: Rozhodně máme na titul, řekl David Černý
ROZHOVOR TÝDNE: Rozhodně máme na titul, řekl David Černý 07.11.2018

Futsalista Svarogu Teplice David Černý si se svými spoluhráči užívá prozatímní stav VARTA futsal ligy. Severočeši vévodí s plným počtem bodů tabulce!

ROZHOVOR TÝDNE: Po sportovní stránce jsem spokojený, řekl Slováček
ROZHOVOR TÝDNE: Po sportovní stránce jsem spokojený, řekl Slováček 31.10.2018

Futsalisté Chrudimi znovu válí. Trenér Felipe Conde tým dobře připravil na náročný podzimní program. Vše si pochvaluje i Matěj Slováček. Opora týmu i české reprezentace. Svým koučem byl navíc vybrán do ankety nejlepší hráč měsíce října.