Vedení v utkání se tentokrát ujal soupeř Chrudimi. Ve 12. minutě přiťukl míč Café Augustovi, který tvrdou ranou otevřel svůj gólový účet. Chrudim udeřila až v samotném závěru první půle, kdy zkusila power play a ta jí náramně vyšla. V 19. minutě uklidil míč po přihrávce Rešetára za záda pařížského brankáře Felipe, aby minutu poté mohl poslat Chrudim do vedení samotný Rešetár po pasu Michala Mareše – 1:2.

Po přestávce ukázala i Paříž, že umí hrát bez brankáře, a to opravdu dokonale. Během 22. a 23. minuty Augusto zkompletoval hattrick a Sporting vedl 3:2. Do třetice už to Paříží s power play nevyšlo, a tak Felipe srovnal střelou přes půl hřiště do prázdné brány na 3:3. Jenže přišla 28. minuta a hostující celek vytáhl další nacvičenou kombinaci při hře bez brankáře a Pupa pohodlně skóroval – 4:3.

Na vyrovnání se čekalo až do 34. minuty. Teixeira si hrál tak dlouho s balonem, až o něj přišel a Max tvrdou ranou vyrovnal na 4:4. Poslední slovo měli však francouzští futsalisté. Augusto uzavřel svůj povedený večer dalšími dvěma trefami. Jeden gól vstřelil při vlastní power play, druhý pak do prázdné brány při početní převaze domácích.

Domácí tým tak skončil v základní skupině UEFA Futsal Cupu na druhém místě a společně se Sportingem Paříž postupuje do elitní fáze mezi šestnáct nejlepších.

Sporting Paříž – FK ERA-PACK Chrudim 6:4 (1:2)

Branky a nahrávky: 12. Augusto (Café), 22. Augusto (Hamdoud), 23. Augusto (Teixeira), 28. Pupa (Roninho), 35. Augusto (Café), 36. Augusto – 19. Felipe (Rešetár), 20. Rešetár (M. Mareš), 26. Felipe, 34. Max. Rozhodčí: Lemal (Belgie), Bogalho (Portugalsko). ŽK: Augusto, Hamdoud, Chaulet – Rešetár, M. Mareš, Felipe. Diváci: 800.
Paříž: Miraglia (Haroun, Pichard) – Roninho, Teixeira, Café, Augusto – Gasmi, Chaulet, Hamdoud, Vita Nzaka, Diniz, Pinheiro, N'Gala, Pupa.
Chrudim: Žďánský (21. Olinha, Ton) – Felipe, Max, Rešetár, Slováček – M. Mareš, Alvarito, Koudelka, Chmelík, Kilmer. Trenér Daniel Ibañes.

KMF Železarec Skopje – MFC Stolitsa Minsk 3:6 (1:2)

Tabulka skupiny 1

1. Sporting Paříž               3-0-0     22:14    9
2. FK EP Chrudim             2-0-1     11:10     6
3. Stolitsa Minsk              1-0-2     15:16     3
4. Železarec Skopje          0-0-3     8:16      0

Fotogalerie

Parádní kousek se povedl futsalistům ERA-PACKu Chrudim, kteří si zajistili postup do elitní skupiny UEFA Futsal Cupu již po dvou hracích dnech domácí skupiny. V úterním zápase porazili na zimním stadionu v Chrudimi makedonské Skopje 4:2, a jelikož Paříž porazila Minsk 10:7, je o dvou postupujících mužstvech do elitní šestnáctky rozhodnuto! V pátek si to český mistr rozdá s tím francouzským o první místo.

Matěj Slováček zařídil dvěma góly dobrý start Chrudimi do UEFA Futsal Cupu
Matěj Slováček zařídil dvěma góly dobrý start Chrudimi do UEFA Futsal Cupu 01.10.2014

Futsalová Liga mistrů začala pro ERA-PACK Chrudim dobře. V úvodním zápase skupiny 1 UEFA Futsal Cupu si český mistr poradil s běloruským celkem Stolitsa Minsk 3:2, když se dvěma góly blýskl Matěj Slováček. V prvním utkání úterního programu na zimním stadionu v Chrudimi zvítězila Paříž nad celkem ze Skopje 6:3.

Chrudim v úterý večer vyzve Minsk. Startuje UEFA Futsal Cup
Chrudim v úterý večer vyzve Minsk. Startuje UEFA Futsal Cup 29.09.2014

Chrudim – Futsalový UEFA Futsal Cup, nejprestižnější klubová futsalová soutěž v Evropě, zamířila tento týden i do Čech. Od úterý do pátku se na zimním stadionu v Chrudimi odehraje základní skupina, kterou pořádá český mistr FK ERA-PACK Chrudim.