Nejzbach začal na Spartě parádně. Sklenář rozehrál ve 3. minutě signál z rohového kopu až na Kubáta, který se z první trefil pod břevno Vozárovy brány – 0:1. Jenže za necelou minutu bylo srovnáno, když se střelec prvního gólu trefil nešťastně i do vlastní brány po akci Jošta – 1:1. To bylo však na dlouho vše. Druhý gól padl až pět vteřin před přestávkou, kdy si trenér Sparty Frič vzal time-out a naordinovaná herní situace vyšla domácím dokonale – Sláma se trefil přesně k tyči – 2:1.

Druhý poločas začal nešťastně pro sparťana Sopa, který se po 45 vteřinách vrátil do kabiny s červenou kartou za faul na unikajícího Šabatu. Přesilovku však hosté nevyužili. Ve 28. minutě byla Sparta blízko třetí brance, ale Jošt tváří v tvář Gerčákovi nastřelil jen tyč. To neplatilo ve 31. minutě, kdy prošel středem domácí kapitán Sláma a přízemní střelou zvýšil na 3:1. Vysoké Mýto se vrátilo do hry o dvě minuty později, kdy se tvrdou křížnou ranou prosadil Vágner – 3:2.

V závěru chtěl jít Nejzbach do tlaku, ale Pražany vysvobodil tvrdý zákrok Vágnera na Holečka, po kterém hostující kapitán uviděl červenou kartu. V oslabení už Nejzbach neměl šanci vyrovnat a stav série je nerozhodný 2:2.

David Frič: Jdeme zápas od zápasu

„Zápas rozhodlo nasazení, důraz a agresivita. Klíčová situace byla, když soupeř nevyužil přesilovku čtyři na tři,“ řekl k zápasu trenér Sparty David Frič. Je jeho tým nyní v psychické výhodě před rozhodujícím duelem? „Už za stavu nula-dva na zápasy jsem říkal, že nemáme co ztratit. Jdeme zápas od zápasu a budeme chtít urvat poslední utkání ve Vysokém Mýtě stejně, jako jsme chtěli vyhrát každý duel v sérii. První dva zápasy jsme měli smůlu, protože jsme neproměňovali šance. Dneska jsme utkání na šance jednoznačně vyhráli. Byli jsme o třídu lepší a bohužel svou nekvalitou v zakončení jsme si zápas zkomplikovali,“ dodal sparťanský kouč.

Rozhodla nevyužitá přesilovka, řekl Páral

I trenér Nejzbachu Roman Páral viděl jako klíčový moment neproměněnou přesilovku z kraje druhé půle: „Začali jsme dobře, dostali jsme se do vedení, což jsem si přál. Bohužel, v prvním poločase jsme udělali dvě chyby a Spartě se podařilo výsledek otočit. Druhý poločas jsme začali agresívněji, z čehož pramenila červená karta pro Sopa, ale přesilovku jsme zahráli špatně. To byl zlomový moment. Kdybychom vyrovnali, tak bychom na tom byli psychicky lépe. Místo toho nám Sparta utekla na tři-jedna. Ještě jsme snížili, ale vyrovnaný zápas opět rozhodl Sláma.“

V pátek bude Nejzbachu chybět kapitán Jakub Vágner, který uviděl červenou kartu. „Máme i jiné hráče. Kubovi se dneska ani nedařilo, tak uvidíme, kým ho nahradíme,“ uzavřel Páral.

AC Sparta Praha – Nejzbach Vysoké Mýto 3:2 (2:1)

Stav série: 2:2.

Fotogalerie

Další aktuality

Chrudim ustála tlak Plzně a získala první finálový bod
Chrudim ustála tlak Plzně a získala první finálový bod 13.05.2025

První finále přineslo dramatický průběh až do posledních vteřin. Chrudim si zkušenou a přesnou kombinační hrou vypracovala tříbrankový náskok, deset minut před koncem ale Plzeň vytasila silnou zbraň v podobě power play a dvakrát snížila. Na vyrovnání už nedosáhla a Východočeši mají první výhru.

Z kabiny: Seidler zve diváky na napínavý boj o zlato!
Z kabiny: Seidler zve diváky na napínavý boj o zlato! 12.05.2025

V úterý začne vrchol letošní futsalové sezony – ve prvním finále Play off nastoupí proti sobě popáté stejní soupeři - vítěz základní části Chrudim a úřadující mistr z Plzně. Co zaznělo před zčátkem boje o zlato z kabin?

Finále 1. Futsal ligy poprvé se čtyřmi rozhodčími
Finále 1. Futsal ligy poprvé se čtyřmi rozhodčími 12.05.2025

Vrchol 1. Futsal ligy je tady. V úterý od 19 hodin začne páté finále play off v řadě mezi FK Chrudim a SK Interobal Plzeň. Po vzoru velkých futsalových akcích bude na závěrečné zápasy letošní sezony dohlížet také čtvrté rozhodčí.