V prvním poločase se dostala do vedení Slavia, když se jako jediný trefil Salák. Střelba se dařila hostům i ve druhé půli. Ve 23. minutě zvýšil na 2:0 Vejvoda a ke konci Slavia rozhodla díky brankám Saláka a J. Novotného – 0:4. Domácí korigovali výsledek ve 40. minutě, kdy se z branky radoval Beran. Zápas nedohrál po dvou žlutých kartách slávista Míča a domácí Chromek, který uviděl rovnou červenou kartu.

Daniel Rajnoch, trenér Hradce Králové: „Hráčům nemůže nic vytknout, protože zápas odehráli na sto procent. Všichni odvedli absolutní maximum, jenže i kdybychom hráli dva dny, tak gól nedáme. Vytvořili jsme si strašně moc šancí, ale nebyli jsme schopni je proměnit. Rozdíl byl v tom, že Slavia své šance proměnila. Díky tomu hosté zaslouženě vyhráli. Měli jsme opravdu velké problémy s koncovkou, protože zápas měl velkou kvalitu díky oběma týmům. Slavii musíme pogratulovat k vítězství.“

Martin Brychta, trenér Slavie Praha: „Máme důležité tři body, které jsme chtěli, ale bylo to hodně těžké, protože domácí hráli výborně. Opět nás podržel brankář Vahala. Jsem rád za vítězství, jsou to výborné tři body.

Chrudim vyhrála nad Helasem i potřetí a postoupila do finále!
Chrudim vyhrála nad Helasem i potřetí a postoupila do finále! 03.05.2024

FK Chrudim porazila ve třetím zápase Helas 7:2 a postoupila do finále, ve kterém vyzve Interobal Plzeň. David Drozd v zápase vstřelil 250. branku a vstoupil do Klubu 250. Sedmou branku domácích vstřelil legendární Roman Mareš. Výsledek série znamená, že bronzové medaile získala Slavia.

Z kabiny: Udělá Chrudim v pátek poslední krok do finále?
Z kabiny: Udělá Chrudim v pátek poslední krok do finále? 03.05.2024

V pátek večer může Chrudim dokončit dobře rozdělanou práci a po dvou výhrách 6:0 postoupit do finále, kam se již dostal loňský mistr Interobal Plzeň. Helas se ale nevzdává a bude chtít sérii prodloužit. Co zaznělo z kabin?

Chrudim znovu neinkasovala a veze z Brna mečbol
Chrudim znovu neinkasovala a veze z Brna mečbol 01.05.2024

Evertonova kompletace hattricku završila druhé vítězství Chrudimi v sérii s Helasem se stejným skórem 6:0. Dvě branky přidal Radim Záruba a jednu Pavel Drozd. Východočeši mohou v pátek v Heřmanově Městci postoupit do finále, ve kterém si již své místo vybojoval Interobal Plzeň.