Domácí Baník vlétl do utkání plný energie a už v první minutě se radoval z vedení, když Denis Laňka pohotově zakončil akci Daniela Klímy. Plzeň však rychle srovnala díky Holého přesné střele a postupně začala diktovat tempo hry. Domácí brankář Nejedlý čelil několika ostrým pokusům a svými zákroky držel tým ve hře. Aktuální chomutovský bojovník Rendón si nešťastně srazil míč do vlastní sítě, což posunulo Plzeň do vedení. Plzeňané pak udeřili hned několikrát, zejména díky Paulinovi, který byl u všeho podstatného. I přes oddechový čas Baníku dokázal Interobal přidat další branky a poločas uzavřel stavem 2:5. Baník sice bojoval, ale proti precizní hře soupeře se těžko prosazoval.

Do druhé půle vstoupil Baník odhodlaně a Laňka rychlým gólem vykřesal jiskru naděje. Plzeň ale okamžitě odpověděla zásluhou Paulina a postupně navyšovala své vedení. Emoce vzplály naplno, když Schreiner obdržel červenou kartu, což oslabilo domácí tým. Přesto se Baník nevzdal a bojoval až do konce. Plzeň však díky skvělé souhře, zejména Paulina a Fernandese, ovládla tempo a přidala další góly. Baník v závěru ještě korigoval skóre díky trefám Klímy a Yáneze, ale na rozjetý Interobal to nestačilo. Zápas skončil 6:12, což znamená tvrdou porážku pro Baník, ale také cennou lekci od zkušeného soupeře.

Ohlasy aktérů

Daniel Klíma (Chomutov): “Do zápasu jsme vstoupili dobře. Dali jsme gól a bohužel jsme po zranění našeho hráče vypadli z koncetrace a Plzeň to umí trestat. Bohužel, v druhém poločase dáme gól a hned inkasujeme. Pak se to jen vezlo. Na konci zápasu jsme dokázali korigovat trošku výsledek, ale musíme se poučit z chyb a připravit se na důležitější zápasy. Děkujeme všem fanouškům za podporu.”

Jakub Papež (SK Interobal): "Do zápasu jsme šli s jasným cílem získat tři body. Zaspali jsme začátek, kdy jsme dostali rychlý gól, ale dokázali jsme brzo zareagovat a otočit stav utkání na naši stranu. Druhý poločas jsme přidali rychlé góly, bohužel konec nám nevyšel, kdy jsme byli laxní do obrany a nechali jsme si dát jednoduché góly."

Statistiky

Další aktuality

Semifinále začne v Plzni ve středu 23. dubna
Semifinále začne v Plzni ve středu 23. dubna 11.04.2025

Máme tu program semifiále letošního play off. Jako první přivítá Plzeň ve středu 23. dubna Liberec, o dva dny později pak Chrudim změří síly s Helasem. Loňští finalisté budou v obou případech favoritem na postup. Dařilo se jim proti semifinálovým soupeřům i v obou duelech v základní části.

Helas udeřil v Edenu v závěru a postupuje do semifinále!
Helas udeřil v Edenu v závěru a postupuje do semifinále! 04.04.2025

Byla to další strhující futsalová bitva! Helas v Edenu stejně jako v prvním a třetím utkání vedl, bojující slávisté se nevzdali a dotáhli stav na 3:3. V posledních vteřinách nakonec Směřička a Sznapka poslali dvěma góly brněnský tým do semifinále! V něm Helas čeká Chrudim.

Z kabiny: V pátek se v Edenu rozhodne o postupujícím!
Z kabiny: V pátek se v Edenu rozhodne o postupujícím! 03.04.2025

Rozhodující pátý zápas je tady! V pátek se v Edenu dozvíme jméno posledního semifinalisty letošního play off 1. Futsal ligy. Slavia bez Kuchty a Hrdiny vyzve Helas, za který nenastoupí Zdráhal. Stav série je 2:2, radovat se může jenom jeden.