Slavia se musela v předvánočním zápase obejít bez dvou opor - Ondřej Míča a Tomáš Kuchta nasbírali čtyři žluté karty a odstáli si stopku, v plzeňském dresu chyběli Kaká a Vitinho. Do první čtyřky naskočil slávistický junior Šimon Schütz.

Interobal využil ke skórování hned první standardní situaci, už ve druhé minutě otevřel po Vnukově rozehrávce rohového kopu skóre Adam Knobloch. Slavia se do velké šance dostala v desáté minutě, Antonín Hrdina šel sám na Jana Žežulku, ale svého bývalého dlouholetého spoluhráče, který je v Plzni na hostování ze Slavie, neprostřelil. Plzeň měla další šance, řadu kombinací před domácí brankou přehrávala. V osmnácté minutě nejprve Adam Vondráček zlikvidoval Knoblochovu příležitost, ale v následné akci už po Künstnerově ráně podruhé inkasoval - 0:2. Skóre se už do přestávky nezměnilo, i když Jaroslav Zápotocký spálil tutovku při dorážce na zadní tyči a z dobré pozice minul branku také Zdeněk Sláma.

Po změně stran mohl navýšit skóre Tomáš Vnuk, nejprve ale bodlem zblízka přestřelil, jeho další ránu srazila obrana na tyčku. Dvakrát se pak dostal do dobré situace Hrdina, jednou ale minul ze šesti metrů horní roh branky, podruhé z podobné pozice nepřesně rozehrál na Martina Brychtu, který nestačil zareagovat. Ve 27. minutě odpískali rozhodčí domácím malou domů a hosté zkušeně rozehráli nepřímý kop do jednoduchého zakončení, které obstaral Michal Holý - 0:3.
Do hry za tohoto stavu nasadil Sláma všechny mladé hráče, na palubovku se vrátil také Lukáš Kuča. Dvě minuty před koncem Jakub Papež proměnil svoji druho šanci a připravil Žežulku o čisté konto - 1:3. Mistrovský tým ale ještě stihl zareagovat, když v závěru Vnuk přidal ke svým třem asistencím také branku. Všechny tři přčevánoční body tak putovaly do Plzně, slávistická série bez prohry skončila se stejným soupeřem, se kterým začala.

Ohlasy aktérů:

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Na to, abychom dosáhli na lepší výsledek nám chyběl v řadě situací důraz, ukázalo se, že je na tom Plzeň mnohem lépe silově a fyzicky. Na tom musíme znovu zapracovat, pokud se budeme chtít takovým týmům více vyrovnat. Naše dlouhá série bez prohry skončila, ale celkově jsem s naším bodovým ziskem v tomto kalendářním roce spokojený, je to mnohem lepší, než jsme po rozpačitém úvodu čekali. Důležité zápasy nás čekají hned ze začátku nového roku."

Michal Holý (SK Interobal): "Důležité jsou pro nás ty tři body, pro které jsme si přijeli. Jinak si ale myslím, že to byl naprosto hrůzostrašný zápas z obou stran. To asi souvisí i s tím nevhodným termínem po repre pauze. Tři body cením, ale na toto utkání chci rozhodně co nejdříve zapomenout."

| STATISTIKY

Další aktuality

Vlastimil Bartošek posílí realizační tým nováčka z Vyškova
Vlastimil Bartošek posílí realizační tým nováčka z Vyškova 29.05.2025

Vítěz 2. ligy Východ Amor Kloboučky Vyškov se připravuje na premiérovou sezonu v 1. Futsal lize a s předstihem oznámil složení svého trenérského štábu - na lavičku se vrací trenér Láďa Štublík, který tým dovedl na první místo. Nově se k němu připojuje známé futsalové jméno - Vlastimil Bartošek.

Strhující páté finále rozhodlo: novým mistrem je Chrudim!
Strhující páté finále rozhodlo: novým mistrem je Chrudim! 27.05.2025

Čtyři góly bratrů Drozdů navedly Chrudim k šestnáctému mistrovskému titulu! Svěřenci Matěje Slováčka získali náskok ve druhém poločase, díky brankám Tomáše Koudelky a Radima Záruby zvládli přestřelku v závěru, vyhráli 6:4 a pozvedli nad hlavu zbrusu nový mistrovský pohár!

Z kabiny před rozhodujícím finále: Všechno nebo nic!
Z kabiny před rozhodujícím finále: Všechno nebo nic! 26.05.2025

Po patnácti letech rozhodne finále 1. Futsal ligy pátý zápas. Oba soupeři zatím vždy využili svého domácího prostředí a série tak dospěla do ultimátního duelu o všechno. Výkop je v úterý 27. května v 17:30 v Chrudimi. Z kabin zní slova o velkém boji!