Úvodní minuty zápasu se nesly ve znamení útoku Žabinských Vlků, kteří se rychle chopili vedení. Již ve 2. minutě otevřeli skóre, když si vlastní branku vstřelil Petr Nový. Tento moment srazil Baník na kolena a následně přidali hosté další dva góly. Baník se ale nenechal zlomit a díky Šorsákově brance v 9. minutě snížil na 1:3. Zápas se poté nesl ve znamení tvrdých soubojů a oboustranných pokusů o protiútoky. Když už to vypadalo, že Žabinští Vlci kontrolují hru, Baník začal útočit agresivněji a postupně stahoval náskok. Žabinští ještě navýší na 1:4, ale Doleček po pár sekundách sníží úspěšně na 2:4, poté přidal Šorsák další branku a v 16. minutě Nový vyrovnal na 4:4. Baník ukázal odolnost a sílu vůle, když se z nepříznivého stavu dokázal dostat zpět do hry. Přesto se v samotném závěru poločasu prosadili hosté a vrátili se do vedení 4:5.

Druhý poločas přinesl bleskový obrat Baníku, který se hned ve 21. minutě zásluhou Kroka vrátil do hry a srovnal skóre na 5:5. Tento moment odstartoval ofenzivní smršť domácího týmu. Ve 26. minutě poprvé v zápase Baník převzal vedení díky Jelínkově trefě, což otevřelo bránu dalšímu náporu. O pár minut později Baník zvyšoval své vedení, když skóre postupně v 36. minutě narostlo až na 10:5. Žabinští Vlci si potřebovali vzít oddychový čas, po kterém se snažili hrou v power-play alespoň zkorigovat výsledek, ale každou jejich chybu Baník nemilosrdně trestal. Nejedlý mezi tyčemi podával výborný výkon a držel tým v klidu, zatímco Doleček a Jelínek přidávali další branky. Nakonec, ve 40. minutě, završil vítězství Baníku finální brankou Zdeněk Holdy a Baník slavil zasloužené vítězství 13:6.

Ohlasy aktérů:

Petr Nový (Chomutov): “Do utkání jsme nevstoupili dobře, dostávali jsme laciné góly ze standardek, na které jsme se připravovali. Nakonec jsme se do zápasu za stavu 1:4 dokázali vrátit. V kabině jsme si řekli, že do druhého poločasu musíme nastoupit aktivně, a to se nám povedlo. Zápas jsme otočili a výsledek jsme si už pohlídali. Děkujeme fanouškům za podporu!”

Michal Letzel (ŽV Brno): "Vedli jsme 3:0 a 4:1, byli jsme lepším týmem a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom mohli nevyhrát. Absolutní kolaps ve druhém poločase ale znamenal ostudnou prohru, kterou nedokážu publikovatelnými slovy více okomentovat."

Rapid poprvé vyhrál, po přestávce otočil průběh v Chomutově
Rapid poprvé vyhrál, po přestávce otočil průběh v Chomutově 21.10.2024

Chomutov po prvním poločase v severočeském derby nad Rapidem vedl 3:2, po změně stran ale Ústečtí skóre dvěma góly otočili a odvezli si domů tři body a první výhru do tabulky. V tabulce poskočili na sedmé místo před svého pondělního soupeře.

Liberec má šestou výhru, Helas porazil těsně o gól
Liberec má šestou výhru, Helas porazil těsně o gól 20.10.2024

FTZS Liberec uhájil svoji stoprocentní bilanci také v šestém utkání, když na domácí palubovce porazil Helas Brno 2:1. Na gól Marka Bíny ještě odpověděl Tarik Lukšija, na Davidův gól už hosté zareagovat nedokázali. Severočeši jsou v tabulce druzí, Brňané sedmí.

Salák a spol. nastříleli Klokanům čtrnáct branek
Salák a spol. nastříleli Klokanům čtrnáct branek 20.10.2024

Kadaň v neděli nepřipustila proti Klokanům ani náznak nějakého vyrovnaného průběhu - po prvním poločase vedla o sedm branek a stejný příděl nachystala nováčkovi i po změně stran. Hattrickem k výhře 14:0 přispěli Salák, Caio a Rodrigo (ten se trefil dokonce čtyřikrát). Domácí poskočili na pátou příčku, Bohemians jsou osmí.