Benago vstoupilo do prvního přípravného utkání ve velkém stylu, když Ago Simitči našel na pravé straně palubovky Azema Brahimi, který křížnou střelou na vzdálenější tyč otevřel po sedmnácti sekundách skóre utkání. Ještě v první minutě se musel vytáhnout domácí brankář Cristiano, který vytáhl skvělý zákrok proti Kocovi, jehož šanci předcházelo fatální propadnutí obrany Benaga.

V čase 2:47 rozehrávalo Benago trestný kop. K míči se postavil Marcelo, přihrál Rodkovi, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě a míč mezi nohama padajícího brankář skončil v síti – 2:0. Dvoubrankové vedení udrželo Benago jen deset sekund. Po přihrávce z pravé strany se před brankou prosadil Kučera a snížil na 1:2.

V 6. minutě mohli futsalisté Plzně vyrovnat, ale brankář Cristiano únik Mariánuse zneškodnil. Gól tak přišel na druhé straně, když na startu osmé minuty znovu rozehrál trestný kop Marcelo, našel před brankou přesně nohu Aga Simitči, který dostal snadno míč do sítě – 3:1. Následovala hluchá část zápasu, v níž týmy bojovaly, ale šance nepřicházely. Až v 15. minutě pálil těsně mimo Rodek. Další branku přidali domácí v 19. minutě. Leonardo prošel podél pravé postranní čáry, stáhl si míč i podél vyběhnuvšího brankáře a do prázdné brány zvýšil na 4:1.

Jelikož Benago nasbíralo během prvního poločasu velký počet akumulovaných faulů, mohla Plzeň korigovat výsledek z desetimetrových kopů, ale ani jeden ze dvou pokusů v síti za zády brankáře neskončil. Když tři sekundy před koncem poločasu, po výhozu Cristiana zneškodnil Rodkův pokus hostující brankář, vedlo Benago v poločase 4:1.

Druhý poločas se domácím futsalistům vůbec nepovedl. Hned v jeho úvodu Plzeňští Benago uzavřeli na jeho polovině a vytvořili si několik příležitostí. Ujala se až akce z 24. minuty, kdy si Kasýk zpracoval míč a přihrál před vyběhnuvším brankářem Šíšovi, ten už neměl problém trefit prázdnou branku. Když v 31. minutě Benago chybovalo na polovině hřiště a Kasýk svůj únik proměnil, byl rozdíl už jen jednobrankový.

V 38. minutě mělo Benago možnost zápas rozhodnout, ale po přihrávce Brahimiho mířil André Galvão, v obrovské šanci, mimo tři tyče. Zákonitě přišel trest. V poslední minutě utkání hosté rozehráli aut, následně se míč dostal ke Kučerovi, ten ho před brankářem Bezstarosti posunul na Kasýka, který střelou do odkryté brány vyrovnal šestnáct sekund před koncem zápasu na konečných 4:4.

Beni Simitči: Musíme se vyvarovat chyb

„První poločas byl přesně takový, jak jsem si přál. Nicméně pak se projevilo to, že jsme v posledních dnech měli dvoufázové tréninky a dokonce ještě v den zápasu jsme měli od dvanácti hodin trénink. Kluci v nich dostávají do těla, a to je pak samozřejmě znát," řekl na úvod trenér Benaga Beni Simitči a pokračoval: „Do zápasu jsme šli s tím, že budeme pořád presovat, což také unavuje. V prvním poločase jsme, možná i proto, udělali hodně akumulovaných faulů, ale Plzeň nás nedokázala z desítek potrestat."

Benago srazily vlastní chyby. „Bohužel jsme neproměnili nějaké šance za stavu čtyři-jedna nebo čtyři-dva, kdy jsme mohli utkání definitivně zlomit," pokrčil rameny Simitči a navázal: „Plzeň pak po našich chybách snižovala, až nakonec vyrovnala. Ale byl to první zápas, my jdeme dál. Musíme se vyvarovat našich chyb, protože ve druhém poločase jsme vyrobili několik hrubek, a to jak ze strany brankáře, tak kvůli našemu nedůrazu. Za stavu čtyři-jedna jsme neměli na svém kontě žádný faul, dokonce ještě deset minut před koncem, jsme byli bez faulu, ale nedokázali jsme být důraznější. Ale je to teprve začátek."

Zručské futsalisty čeká v pátek finále poháru. „Teď nás čeká v úterý přátelský zápas v Liberci a v pátek finále středočeského poháru v Mělníku. Mezitím budeme pořád trénovat a snad si vše pomalu sedne," doufá Beni Simitči.

Benago Zruč n. S. – Interobal Plzeň 4:4 (4:1)

Branky: 1. Brahimi (A. Simitči), 3. Rodek (Marcelo), 8. A. Simitči (Marcelo), 19. Leonardo (Diego) - 3. Kučera (Šíša), 24. Šíša (Kasýk), 32. Kasýk. 40. Kasýk (Kučera).

Benago Zruč n. S.: Cristiano (21. Bezstarosti) – A. Simitči, Brahimi, Rodek, Marcelo, Dvořák, Hochman, Diego, Leonardo, Andre Galvão. Trenér Beni Simitči.

Interobal Plzeň: Landrgott (21. Prekop) – Štrajt, Koc, Šebek, Forman, Šíša, Kasýk, Kučera, Mariánus. Hrající trenér Petr Kučera.

Známe termíny finále, začíná se v úterý 14. května v Chrudimi
Známe termíny finále, začíná se v úterý 14. května v Chrudimi 07.05.2024

Počtvrté bude mít finále play off 1. Futsal ligy stejné složení - vítěz základní části FK Chrudim vyzve úřadujícího mistra Interobal Plzeň. Série začne v úterý 14. května v Heřmanově Městci. Nového či staronového mistra poznáme nejpozději o dvanáct dnů později.

Chrudim vyhrála nad Helasem i potřetí a postoupila do finále!
Chrudim vyhrála nad Helasem i potřetí a postoupila do finále! 03.05.2024

FK Chrudim porazila ve třetím zápase Helas 7:2 a postoupila do finále, ve kterém vyzve Interobal Plzeň. David Drozd v zápase vstřelil 250. branku a vstoupil do Klubu 250. Sedmou branku domácích vstřelil legendární Roman Mareš. Výsledek série znamená, že bronzové medaile získala Slavia.

Z kabiny: Udělá Chrudim v pátek poslední krok do finále?
Z kabiny: Udělá Chrudim v pátek poslední krok do finále? 03.05.2024

V pátek večer může Chrudim dokončit dobře rozdělanou práci a po dvou výhrách 6:0 postoupit do finále, kam se již dostal loňský mistr Interobal Plzeň. Helas se ale nevzdává a bude chtít sérii prodloužit. Co zaznělo z kabin?