V domácí brance naskočil za distancovaného Victora Espindolu devatenáctiletý gólman Michal Špánik a nevedl si vůbec špatně. Hned v úvodu předvedl několik jistých zákroků. Proti dvěma střelám Kaká mu pomohla tyč jeho branky. Stejně jako v prvním utkání šla Chrudim v domácí hale do vedení. V desáté minutě po ubráněném rohu putoval míč po ose André - Ewerton - Igor a posledně jmenovaný zblízka otevřel skóre: 1:0 pro Chrudim. Svěřenci Marka Kopeckého ale do poločasu vyrovnali, když se po Rešetárově střele dostal míč ke Kaká, který ho levačkou přesně namířil za Špánikova záda - 1:1.

Po přestávce nasadila Chrudim hned od začátku power play s Radimem Zárubou jako brankářem v poli, ale Interobal dokázal tuto herní variantu velice dobře ubránit a nepouštěl domácí do nebezpečných situací. Rozhodující moment třetího finále tak přišel ve 25. minutě, kdy Špánik skvěle zlikvidoval Vnukovu šanci, po následném souboji ale přišla penalta. Kaká, který v prvním zápase penaltu neproměnil střelou přes nohu, tentokrát namířil na pravou stranu a zvýšil na 2:1 pro Plzeň. V následujícím emotivním průběhu už další branka nepadla, domácí navíc přišli o trenéra Josého Alessia, který dostal za nesportovní chování ve 34. minutě červenou kartu. Zbytek zápasu tak dokoučoval Max. Plzeň si soustředěným a disciplinovaným výkonem došla pro druhý bod v sérii.

Finálová série pokračuje v pátek na palubovce Interobalu Plzeň, výkop je v 18 hodin. Obhájci titulu budu mít první možnost sérii ukončit a získat svůj třetí titul. 

Ohlasy aktérů: 

Radim Záruba (FK Chrudim): "Těžko se hledají slova, vedli jsme, dost to připomínalo ten první zápas. Bohužel to nevyšlo, co se dá dělat. Musíme se připravit na pátek, abychom sérii vrátili zpátky a pak už to tady doma zlomili. Power play nebyla špatná, ale zakončení jsme neměli z ideálních pozic. Bohužel to byly nástřely a střely z úhlu, které si obrana zvládla uhlídat a nedostali jsme se k žádné tutovce. Už jsme ukázali, že máme sílu na to, abychom to v Plzni zvládli, takže věřím, že to zvládneme a vrátíme sérii sem zpět."

Marek Kopecký (trenér Interobalu Plzeň): "Začali jsme velice dobře, šli jsme do Chrudimi velice dobře, měli jsme šance a závary, pak jsme bohužel dostali po našem rohu z brejku jeden gól. My jsme si ale před zápasem s klukama něco řekli a šli jsme si za tím. Chrudim samozřejmě reagovala s power play a klobouk dolů před klukama, jak jsme to vydrželi a ubránili. Klukům jsem říkal, že musíme být maximálně koncentrovaní a myslím si, že jsme to zvládli hlavně v našich hlavách. Máme druhý bod a přesouvá se to k nám, máme teď trochu delší čas na regeneraci."

STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?

Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol?
Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol? 20.05.2024

V pondělí 20. května od 19 hodin začne třetí dějství letošní finálové série. Chrudim přivítá v Heřmanově Městci Plzeň. Jeden z finalistů získá mečbol? Kdo to bude?