Domácí do semifinále nastoupili v nejsilnější možné sestavě, zato v týmu soupeře scházel kvůli zranění „Chrudimák“ Dominik Balog, jenž Brnu v pátém zápase čtvrtfinále svým hattrickem prakticky vystřílel postup. O první šanci utkání se postaral Everton, jehož jedovatá rána pořádně protáhla brankáře Klímka. Pak to zkoušel André a David Drozd, že by ale diváci viděli nějakou velkou převahu favorita, o tom nemohlo být ani řeči. Skóre se poprvé měnilo až v 10. minutě, kdy po rohovém kopu Evertona rozvlnil síť Vincenzo. Od této chvíle začali Jihomoravané praktikovat při svém držení míče hru bez brankáře, několikrát při tom i hodně zariskovali, na další velkou příležitost se však čekalo do 14. minuty, kdy překvapivě na druhé straně palubovky nastřelil Danko tyč. V 18. minutě mohl potrestat hru Helasu bez gólmana Koudelka, přes celé hřiště ale o pár decimetrů netrefil zařízení. Přesto se stav do přestávky ještě změnil, 27 vteřin před sirénou přesně zakončil rychlou akci André – 2:0.

Krátce po rozehrání druhého poločasu měl možnost zahrávání přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti Cupák, Victor ale jeho pokus i následnou dorážku zneškodnil. A z protiútoku mohlo udeřit na druhé straně, střela Davida Drozda však skončila na tyči. Jinak Brňané stále průběžně prokládali svoje snažení power play, tedy pokud byli na míči, protože hra Východočechů se ve druhé půli očividně zvedla. Když padl ve 27. minutě třetí gól Chrudimi, byl brankář Klímek na svém místě, ale nejraději by asi seděl někde jinde, protože mu Vincenzo svoji umístěnou střelou parádně „zahrál na housle“.

O tři minuty později měli hosté jedinečnou možnost ke snížení, pěkně sehrané přečíslení však zakončil Směřička nepřesným zakončením. Ve 34. minutě byl Vincenzo blízko hattricku, ani on, ani dorážející Max však míč do sítě nedostali. Za dvě minuty si tato dvojice spolupráci zopakovala a tentokrát byl Max nekompromisní (4:0). Navíc hned za 12 vteřin završil svůj hattrick Vincenzo a o zisku prvního bodu v sérii bylo rozhodnuto. Proto bylo celkem nepochopitelné, že po chvíli zajel Cupák nevybíravě do hráče utkání a zezadu do kotníku stojné pravé nohy jej fauloval tak, že Vincenzo musel s bolestivou grimasou v obličeji střídat a zápas pro něj skončil. Krátce před koncem střetnutí pak završil vítězství chrudimských barev na tenisových 6:0 Pavel Drozd.

Ohlasy aktérů:

Radim Záruba (FK Chrudim): „Hráli jsme po dlouhé době, navíc jsme trénovali bez našich reprezentantů a Andrého, který odjel s národním týmem Rumunska. Hodně jsme se pověnovali videu a chybám v taktice, které jsme chtěli vypilovat. Prvních deset minut jsme se hledali, ale poté jsme ke konci poločasu dali i góly, druhá půle už z naší strany splnila lepší kritéria."

Martin Zdráhal (Helas Brno): „Dnešní zápas nám výsledkově nevyšel. Mrzí nás zejména zbytečný gól do šatny na 0:2. Tempo zápasu jsme se snažili změnit hraním power play, ale Chrudim pozorně bránila, ve druhém poločase gólově odskočila a zaslouženě zvítězila.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.