Chomutovu se dařilo skórovat vždy na začátku poločasu. Po zbytek utkání nastřelili domácí tyče nebo je vychytal slávista Vondráček.

V první minutě skóroval po asistenci Gedeona D. Klíma. Hned po přestávce si oba hráči roli vyměnili a na 2:1 zvýšil Gedeon. Za Pražany vyrovnával ještě v prvním poločase po standardce Havrda.

Podruhé v utkání vyrovnali slávisté ve 23. minutě, kdy si po rohovém kopu našel míč Brychta a dostal ho za gólmana Nejedlého. V době, kdy byli hosté pod největším tlakem, přišla chyba v domácí rozehrávce a Kučovi se podařilo překonat vybíhajícího brankáře - 2:3.

Ohlasy aktérů

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Jsem strašně rád, že jsme to zvládli vzhledem k naší marodce i síle Chomutova. Už to bylo v závěru o morálu, Chomutov nás zatlačil, pomohli jsme si hraním power play a musím říct, že nám domácí gól trochu darovali. Myslím si, že jsme sérii zvládli takticky a naší disciplínou, individuálně má Chomutov velice šikovné hráče. Ale na kluky jsem pyšný, v těžké situaci jsme si poradili a postoupili do semifinále."

Lukáš Vlach (Chomutov): “Cíl pro naší první sezónu v 1. lize byla záchrana. To, že jsme trápili do posledního zápasu Slavii, hráli s ní vyrovnané zápasy, ve kterých troufnu si říct jsme byli lepší, ale bohužel jsme doplatili na naší nezkušenost a individuální chyby. Velký poděkování patří našim fanouškům, o kterých se mluví v celé lize. Byly naším pátým hráčem od začátku sezóny. Za celou kabinu velké díky všem fanouškům a těšíme se na novou sezónu, ve které budeme zase silnější.”

| Statistiky

Další aktuality

Vincenzo Fantti nastřílel Helasu hattrick, Chrudim má první výhru
Vincenzo Fantti nastřílel Helasu hattrick, Chrudim má první výhru 22.04.2024

Chrudim potvrdila roli favorita a v prvním zápase semifinálové série porazila Helas 6:0. Tři branky obstaral Vincenzo Fannti, po jedné pak André, Max a Pavel Drozd. Druhý duel je na programu v pátek v Brně.

Začíná semifinále, favorité hrají doma. Co zaznělo z kabin?
Začíná semifinále, favorité hrají doma. Co zaznělo z kabin? 22.04.2024

V pondělí v Heřmanově Městci a v úterý v Plzni shodně od 19 hodin začnou semifinálové série, ve kterých se Helas a Slavia pokusí zaskočit domácí favority. Co zaznělo před úvodními duely z kabin?

Jak spolu hráli semifinalisté v základní části?
Jak spolu hráli semifinalisté v základní části? 16.04.2024

Chrudim v semifinále vyzve Helas Brno, který dvakrát v základní části porazila. V obou utkáních rozhodla už v prvních poločasech, po kterých vedla shodně 4:0. Plzeň nemá na duel se Slavií v Praze příliš příjemné vzpomínky. Podívejte se, jak dopadly zápasy semifinálových soupeřů v zákadní části.