Všichni si byli vědomi důležitosti tohoto utkání, proto se začínalo ze zabezpečených obran na obou stranách. I přes velmi dobré defenzívy bylo vidět mnoho brankových příležitostí na obou stranách. Ta první přišla hned po osmi sekundách, kdy se před hostujícím brankářem ocitl osamocený Maur, ale bohužel svou šanci ke vstřelení branky neproměnil.

Další velkou šanci měl hostující Helas, ale Havel nastřelil pouze brankovou konstrukci domácího Klečky. Následující příležitosti měl domácí Chmelan, který ale branku přestřelil, a na druhé straně hostující Lukšija, který ale na přihrávku spoluhráče jen o kousek nedosáhl. První branka přišla v 17. minutě, kdy se tvrdou střelou prosadil domácí CAIO. Pro tohoto hráče to byla již pátá branka v play-off. To bylo v prvním poločase vše a šlo se do kabin za stavu 1:0 pro domácí Inter.

Do druhého poločasu nastoupil Helas mnohem odvážněji, když začal napadat domácí hráče již u jejich brankoviště. Inter se několikrát zachránil pouhým odkopem a čekal na šance z protiútoků. V druhé polovině druhého poločasu si již hráči Interu zvykli na domácí press a čím dál častěji dokázali hostující hráče přehrát svou kombinací. Změna obrazu hry přišla také z důvodu docházejících sil hostujícího Helasu a Inter se tak mohl dostávat zpět ke své hře, ze které pramenili brankové příležitosti. Ty největší měl Vitinho a Chmelan, který se ocitli osamoceni před hostujícím brankářem. Ten ale dokázal tyto šance bezpečně pochytat.

Na druhé straně měl největší šance Svoboda a Zdráhal, ale ani jeden nedokázal výborně chytajícího Klečku překonat. Změna stavu přišla ve 37. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil MATĚJ MAUR - 2:0. Helas reagoval ihned hrou bez brankáře. Helas delší dobu držel míč ve svém držení, ale větší šanci si nevytvořil. Jediné zakončení přišlo hlavou, kdy zakončoval opět Svoboda, ale domácí obrana dokázala rychle reagovat. Ve 20. minutě (20 sekund do konce) snížil přesnou střelou Havel, ale to bylo pro toto utkání vše. Inter tak získal historicky první bod v play-off a dokázal vyrovnat čtvrtfinálovou sérii na 1:1.

Další utkání je naplánováno na 29.3.2024 v Brně a již nyní víme, že se série protáhne dále do Kadaně, kde se bude hrát 31.3.2024 od 18:00.

Ohlasy aktérů:

Matěj Maur (Kadaň): "Byl to náročný týden, dva zápasy za tři dny, zaplaťpánbůh to dopadlo dnes vítězně, myslím si, že jsme ani zregenerovat nestihli. Bylo to ale znát na obou týmech, přesto si myslím, že to byla dobrá podívaná. Moje branka po rohu? Je to sehraná situace, je tam víc možností, vyplaval jsem tam nakonec sám a trefil jsem to. Máme teď týden na to si odpočinout a pořádně se připravit na další zápas, jede se od nuly."

Jan Havel (Helas Brno): "Můj gól přišel pozdě, až dvacet vteřin před koncem. Měli jsme proměnit víc šancí a nemuseli jsme to honit takto na konci. Oba týmy hrály ze zabezpečených obran, nikdo to nechtěl pobláznit. Je to play off, každý bod se počítá. Potřebujeme si odpočinout, něco málo si k tomu říct, podívat se na video a najít, co musíme zlepšit."

| STATISTIKY

Další aktuality

Blíží se oficiální start nového ročníku, soutěž je rozlosována s dvanácti účastníky
Blíží se oficiální start nového ročníku, soutěž je rozlosována s dvanácti účastníky 19.06.2024

Červen bývá měsícem odpočinku pro kluby 1. Futsal ligy. Ne však úplně pro funkcionáře. Některé kluby začaly zveřejňovat změny v kádru, uskutečnilo se také Grémium klubů 1. FL, na kterém došlo k rozlosování soutěže. Ta bude mít znovu dvanáct účastníků, včetně Bohemians Praha 1905.

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?