Hned od začátku utkání byla znát technická vyspělost a fyzická připravenost hostujícího celku, která domácím hráčům dělala velké problémy. Obzvláště v kombinaci s dobrým vstupem Chrudimi do utkání. Ve 4. minutě přihrávku Vincenza uklízí míč přes brankáře Klímka na vzdálenější tyč ANDRE. Za další minutu to bylo už o dvě branky. Evertonovu přihrávku poslal do brněnské sítě prudkou střelou VINCENZO. Na začátku desáté minuty se hosté opět prosazují a zdá se, že je rozhodnuto. Přihrávku Evertona poslal do sítě VINCENZO, tedy stejná spolupráce jako při předchozí brance. Za tohoto stavu se Helas Brno začal nadechovat. Z části i díky hře bez brankáře, kterou byl nucen otupit tlak skvěle hrající Chrudimi. V přečíslení 5 na 4 si domácí celek vytvořil několik slibných náznaků, ale bez výraznější šance na změnu stavu. Jak to může být jednoduché ukazují hosté v 17. minutě. Chybu v rozehrávce, kterou dělá Balog, trestá IGOR čtvrtou brankou.

Druhou polovinu utkání nezačal Helas špatně. Mladí hráči v domácím dresu, kteří mají za svým jménem dovětek - náct,  se oba zasloužili o první Helasu. Nejprve střílel Krištof, hostující brankář Espindola vyráží střelu  před sebe a HANÁK posílá do sítě! Nadšení v hale ale po pár desítkách vteřin opět mírní Pavel DROZD, který předvedl oku lahodící zakončení. Hráče Helasu to ale nepoložilo. Začátek 29. minuty a máme tu druhý domácí gól. Rohový kop Matejova tečuje před brankou do sítě TARIK LUKŠIJA. Pro toho je to druhý domácí zápas po sobě co se zapsal mezi střelce – 2:5.  Když pak v 35. minutě domácí přidají další branku, tak je ještě veseleji. Šestnáctiletý Krištof si připisuje druhou přihrávku utkání. Střelcem branky je MILAN SVOBODA.  Poslední slovo však mají hosté, ve 37. minutě se Luis na chvíli pomazlil s míčem a předává na IGORA, který jeho přihrávku posílá za Klímkova záda. Více toho už brankáři ani na jedné straně nedovolili, a tak se konečné skóre zastavilo na výsledku 3:6 pro velmi dobře hrající Chrudim.

Ohlasy aktérů:

Martin Směřička (Helas Brno): „Chrudim na nás v úvodu nastoupila vysokým presingem a diktovala tempo hry, výsledkem byly i góly, které jsme inkasovali. Museli jsme tedy sáhnout po power play a snažit se Chrudim vyřadit z tempa. V druhém poločase se nám výsledek podařilo zkorigovat, ale soupeř si závěr zápasu zkušeně pohlídal a zamezil překvapení.”

Max (hráč FK Chrudim):,,Odehráli  jsme skvělý první poločas, začali jsme přesně tak, jak chtěl trenér. Domácí často hráli power play, bohužel jsme dostali tři góly, musíme rozebrat, kde jsme udělali chyby a ty opravit, protože je nechceme opakovat. Na druhou stranu jsme hráli proti hodně dobrému soupeři, takže důležitá výhra a pokračujeme dál."

| STATISTIKY

Další aktuality

Vincenzo Fantti nastřílel Helasu hattrick, Chrudim má první výhru
Vincenzo Fantti nastřílel Helasu hattrick, Chrudim má první výhru 22.04.2024

Chrudim potvrdila roli favorita a v prvním zápase semifinálové série porazila Helas 6:0. Tři branky obstaral Vincenzo Fannti, po jedné pak André, Max a Pavel Drozd. Druhý duel je na programu v pátek v Brně.

Začíná semifinále, favorité hrají doma. Co zaznělo z kabin?
Začíná semifinále, favorité hrají doma. Co zaznělo z kabin? 22.04.2024

V pondělí v Heřmanově Městci a v úterý v Plzni shodně od 19 hodin začnou semifinálové série, ve kterých se Helas a Slavia pokusí zaskočit domácí favority. Co zaznělo před úvodními duely z kabin?

Jak spolu hráli semifinalisté v základní části?
Jak spolu hráli semifinalisté v základní části? 16.04.2024

Chrudim v semifinále vyzve Helas Brno, který dvakrát v základní části porazila. V obou utkáních rozhodla už v prvních poločasech, po kterých vedla shodně 4:0. Plzeň nemá na duel se Slavií v Praze příliš příjemné vzpomínky. Podívejte se, jak dopadly zápasy semifinálových soupeřů v zákadní části.