Inter Kadaň přijel do Modřic velice dobře takticky připravený, nepřipustil živelný průběh zápasu a v pravý moment dokázal potrestat chyby domácích. Ve 12. minutě zakončoval povedenou kombinaci po Chmelanově přihrávce Jiří Baran, navedl si míč do dobré pozice a přesnou polovysokou ránou poslal míč k zadní tyči branky Jana Viklického.

Domácí pak marně usilovali o vyrovnání. Dobývání postavené kadaňské obrany chyběl nápad, když už se podařilo dostat do dobrých šancí, tak střely skvěle pochytal Daniel Klečka, který si připsal první čisté konto své kariéry. V druhém poločase viděla slušně zaplněná hala také jen jednu branku a zase u ní byl Baran, který svůj kontr po chybné rozehrávce Vlků zatáhl před gólmana a v pravý moment nasměroval míč ke Caiovi, který měl už snadnou práci a poslal míč do sítě. 

Domácí stále nejsou teoreticky zachráněni, jejich ambice hrát play off trvají, ale důležité body odvezli z Modřic Severočeši. Ti teď mají soupeře z top 3 a budou kromě snahy vydolovat nějaké body také čekat, jak si povedou jejich soupeři o nejvýhodnější místo pro postup do play off.

Ohlasy aktérů: 

Radek Toman (trenér ŽV Brno): "Jsem nespokojený s výsledkem, bude to znít divně, ale s výkonem mohu být spokojený, minule jsme u nich dostali osm gólů, teď s námi měli víc práce. Když ale nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát. Problém byl v obranném valu Kadaně, brankáři Klečkovi a naší neschopnosti."

Daniel Klečka (Kadaň):"Je to podle mě první nula v životě, mám z toho radost. Říkal jsem to i klukům, že mám častěji narozeniny než nulu. To se zatím potvrdilo, doufám, že už to teď zlomím. Náš cíl byl být do první šestky, což jsme myslím tímto výsledkem potvrdili. Máme teď těžký los, Chomutov ho má trochu příznivější. Svůj cíl jsme splnili, všechno ostatní bude nadstavba."

| STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim vyhrála základní část, dva góly dal legendární Roman Mareš
Chrudim vyhrála základní část, dva góly dal legendární Roman Mareš 01.03.2024

Devatenáct razítek na první místo po základní části dali na palubovce sestupující Olomouce hráči FK Chrudim. Mezi střelce se dvakrát zapsal i legendární Roman Mareš. Dosáhl tím na 300 gólů.

Plzeň natočila v Ústí dvanáctku
Plzeň natočila v Ústí dvanáctku 01.03.2024

Čtyři góly Tomáše Vnuka, hattrick Adama Knoblocha, dalších pět gólů a čisté konto. Interobal nepřibrzdil ani v Ústí a stejně jako rival z Chrudimi dohrává základní část ve velkém tempu.

Žabinští Vlci slaví historický postup do play off!
Žabinští Vlci slaví historický postup do play off! 01.03.2024

Žabinští Vlci doma přehráli Baník Chomutov a poprvé v historii slaví postup do play off. Formáček a Hansl si připsali při výhře 11:7 hattricky. Severočeši o tom, zda skončí pátí, nebo šestí rozhodnou v posledním kole doma proti Mělníku.