Domácí šli do střetnutí jako jasný favorit a tuto roli začali potvrzovat již ve 3. minutě, kdy otevřel skóre z dorážky Vincenzo. Jinak se ale soupeř v úvodu držel a diváky potěšila „až“ za pět minut dělovka Davida Drozda, která řádně protáhla gólmana Tarra. O chvíli později vystihl Everton chybnou rozehrávku Středočechů, svoji střelu přes celé hřiště ale do prázdné klece nevměstnal. To při další akci byl Vincenzo přesnější, míč však skončil na pravé tyči.

Ve 12. minutě utíkal po další hrubce Olympiku sám na opuštěnou branku Vincenzo, vracející se Tarr jej zezadu zfauloval a uviděl po zásluze červenou kartu. Mezi tři tyče musel nastoupit Bukhvak, ani on však nezabránil, aby následnou přesilovku zužitkoval ve dvoubrankové vedení David Drozd. Stejný chrudimský hráč pak v 16. minutě přidal i třetí úspěch. O minutu později se mohl mezi střelce zapsat i Igor, z poloviny hřiště ale netrefil zcela prázdné zařízení. Vše si mladý Brazilec vynahradil v 19. minutě, kdy utěšenou střelou umístil míč přesně k tyči a završil tak poločasové vedení na 4:0.

Účet druhé půle načal po minutě hry Vincenzo. O chvíli později přišla prakticky jediná vážnější příležitost soupeře, když krásnou individuální akci předvedl Chalupa, Victor se ale o čisté konto připravit nenechal. Ve 26. minutě naopak přidal šestý úspěch favorita jeho nejlepší střelec Pavel Drozd. Chvíli nato skončila parádní pumelice Záruby na břevně, aby pak v polovině poločasu Chrudimští navýšili v rozmezí jedné minuty vedení góly Evertona, Slováčka a Igora na 9:0. Mělník přijel do Heřmanova Městce sice jen s osmi hráči do pole, zato měl na soupisce hned tři gólmany! A že věděl proč, to se ukázalo po deváté inkasované brance.

Chytající Bukhvak se nechal ošetřovat, a tak na jedno střídání musel naskočit na palubovku gólman číslo tři – Bouška – jinak ale také v zápise vedený jako vedoucí mužstva. Ve 35. minutě došlo ke střídání i v domácí svatyni, kdy Victora nahradil navrátilec z Olomouce Javorski a minimálně jedním vydařeným zákrokem se na vychytané nule také zasloužil. Čekání Chrudimi na jubilejní desátý úspěch se protáhlo až do poslední minuty zápasu, kdy splnil vyvolávání fanoušků Vincenzo, čímž završil svůj hattrick. Nakonec odjel Olympik domů s „jedenáctkou“, na cestu domů mu posledního fíka přibalil v samém závěru André.

 

Ohlasy aktérů: 

David Drozd (FK Chrudim): „Jsme spokojeni s předvedenou hrou, samozřejmě tam byly chybičky, ale s tím se musí počítat. Navíc dobrá nula vzadu, dali jsme dost branek, takže můžeme být spokojení. Zápas dopadl tak, jak jsme chtěli.“

Lukáš Lehner (Olympik Mělník): „Do zápasu jsme jeli s tím, že se chceme poprat o co nejlepší výsledek a odjet se ctí. Vytvořili jsme si spoustu slibných šancí, ale bohužel jsme žádné neproměnili narozdíl od Chrudimi. Dneska nám nejde nic vytknout za bojovnost, ačkoliv tomu výsledek neodpovídá. Věřím, že když takhle zabojujeme v dalším zápase, tak se nám podaří už konečně zvítězit.”

|STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?