Před utkáním byla matematika jednoduchá. V případě výhry by Rapid získal jistotu, že ho poslední Olomouc v tabulce již nepřeskočí, což by znamenalo jistotu záchrany v 1. Futsal lize. Výhra by svěřence Martina Dlouhého navíc přiblížila také k premiérovému postupu do play-off.

Otázkou bylo, v jakém složení Olomouc, která v předchozích dvou zápasech dvakrát vysoko prohrála, do Ústí nad Labem přijede. Olomouc nakonec přicestovala bez opor Martina Janečky či Jana Šipky a s mladičkým brankářem Filipským. A hned začátek utkání naznačil, jak by se mohl vyvíjet. Rapid během minuty a půl vstřelil dvě branky zásluhou bratrů Zápotockých a dostal se do rychlého vedení 2:0. Následně měla několik zajímavých příležitostí také Olomouc, ale brankáře Martina Džudžu nepřekonala.

V 10. minutě dodala Rapidu klid branka Jaroslava Nováka na 3:0, na další branky si diváci museli počkat až na konec prvního dějství, kdy se v posledních dvou minutách prosadili opět bratři Zápotočtí a také Ondřej Žežulka. Rapid tak vyhrál první poločas 6:0 a o osudu utkání se zdálo být rozhodnuto.

Ve druhém poločasu dal trenér Martin Dlouhý na hřišti prostor i méně vytíženým hráčům a tak se na palubovce objevili Václav Koc, Matěj Čapek a v průběhu druhého poločasu také brankář juniorů Adam Skokan. Druhý poločas nabídl opět gólové hody, Rapid vstřelil celkem 7 branek, bohužel také 3 inkasoval. To však nic nezměnilo na důležitých 3 bodech za výhru 13:3, jistotě záchrany v nejvyšší soutěži a přiblížení k postupu do play-off.

Tomu by se Rapid chtěl o krok přiblížit po dalším utkání, v němž hostí v očekávaném severočeském derby FC Baník Oxyworld Chomutov. SKUP Olomouc zachrání v nejvyšší soutěži už jen futsalový zázrak, zbývá už jen teoretická naděje, jejíž podmínkou je výhra nad Chrudímí nebo Plzní.

 

Ohlasy aktérů:

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): "Soupeř nepřijel v kompletní sestavě a nám se vydařil vstup do zápasu. Během prvních dvou minut se nám podařilo dvakrát skórovat, poté se hra zklidnila. Další branku jsme přidali až v polovině poločasu, kdy jsme si vytvářeli brankové příležitosti. Myslím, že utkání se zlomilo v závěru úvodní půle, kdy jsme se dostali do vedení 6:0. Druhý poločas byl velmi živelný, kdy si každý chtěl vstřelit gól a šance se střídaly na obou dvou stranách. Přes obdržení třinácti branek podal solidní výkon mladý hostující gólman. Za vítězství jsem rád a nyní je čas se začít připravovat na Chomutov."

Jakub Řičica (vedoucí SKUP Olomouc): "Přijeli jsme v okleštěné sestavě, čemuž odpovídá výsledek. Chtěli jsme zápas odehrát, i když o našem osudu v soutěži je již zřejmě rozhodnuto. Chtěl bych pochválit kluky ze širšího kádru, na jejich možnosti podali nadstandardní výkon. Čeká nás dlouhá cesta domů, i když bohužel ve špatné náladě."

|STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?