Do sestavy domácích se vrátila brazilská dvojice CAIO – VITINHO a po třízápasové pauze také CHMELAN. Od začátku utkání byla viditelná rivalita a důležitost utkání, jelikož se po celých čtyřicet minut doslova bojovalo o každý metr palubovky. Po pěti minutách se dokázal prosadit hostující Vlach, který se překvapivě ocitl úplně sám před domácím brankářem KLEČKOU. V deváté minutě se dostalo do úprku duo SALÁK – HOLMAN a druhý zmiňovaný zakončoval do úplně odkryté branky. O dvě minuty později dokázal svůj nájezd zakončit MAUR a stav utkání byl 2:1. Poté bylo vidět mnoho šancí, ale Kadaň žádnou nedokázala zakončit brankou. Naopak v patnácté minutě se dokázal prosadit hostující Kasal a určil tak poločasové skóre 2:2.

Do druhého poločasu vkročil lépe opět hostující tým, kdy po pár vteřinách vstřelil třetí branku Doleček. Inter nesložil zbraně ba naopak. Skvělou souhru trojice HOLMAN – JÁNOŠÍK – SALÁK zakončoval třetí zmiňovaný do prázdné branky. Poté CAIO svou tvrdou střelou prostřelil hostujícího brankáře a neskutečný sprint předvedl také BARAN, který utekl všem pronásledovatelům a vstřelil pátou branku domácí Kadaně. Utkání se zdálo rozhodnuté, ovšem hostující Chomutov dostal výhodu pokutového kopu, který s přehledem proměnil Doleček. Vyrovnání přišlo jen o minutu později, když se prosadil Vlach. Do konce utkání zbývalo sedm minut! V devětatřicáté minutě se utrhl domácí BARAN, který obešel soupeře a nastřelil míč před hostující branku. Míč skončil v brance po teči jednoho z hostujících hráčů a oslava mohla propuknout. Poslední minutu hrál Chomutov powerplay, ale zakončení a přímého ohrožení branky se hosté nedočkali.

Ohlasy aktérů: 

Michal Salák (hrající trenér Kadaně): "Beru tři body, které jsme si za průběh zápasu zasloužili. Musím přesto pochválit Baník, který hrál skvěle až do konce. Připravovali jsme se na jejich první čtyřku, ve které vidím velkou sílu, ale paradoxně nám snad čtyři góly dala ta druhá. Takže jim patří kompliment. Měli jsme i štěstí, vedli jsme 5:3, ale pak jsme udělali naivní faul - 5:4, pak dostali další gól přes pivota a bylo to 5:5. Pak jsme se štěštím jsme dali na 6:5. Musím ale přiznat, že v závěru tady byl faul a hosté měli kopat desítku. Mohlo to skončit remízou."

Jiří Baran: (Kadaň): “Dnes jsme chtěli zvítězit a to se nám podařilo. Za stavu 5:3 jsme měli hrát v klidu, ale kvůli dvěma chybám jsme nechali soupeře dostat se zpět do hry. Bylo to bojovné utkání, po kterém jsme šťastnější my. “

Jan Brič (trenér Chomutova): "Prohra nás mrzí, ale pro nezaujatého diváka to muselo být hezké utkání, které se muselo líbit. Mělo to všechno, náboj, emoce, plné hlediště, pro nás bohužel s tím horším koncem. V kabině o našich chybách mluvíme, vždy se necháme strhnout hrou a pak vytváříme takové chyby, řikáme si, že třeba není možné jako poslední hráč jít do kličky. Pak přesně z takové situace dostaneme gól. V každém případě chceme naši pozici udržet, abychom měli přijatelného soupeře pro play off. Ale máme složitý los, bude to ještě těžké."

Daniel Klíma (Chomutov): “Zápas se mi hodnotí velmi těžko. Jsem zklamaný z našeho výkonu. Pořád se opakují stejné a stejné chyby. V pátek proti Slavii musíme podat o dost lepší výkon. Soupeři gratuluji ke třem bodům."

|STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim prodloužila smlouvu s Matějem Slováčkem
Chrudim prodloužila smlouvu s Matějem Slováčkem 11.06.2025

Nový futsalový mistr oznámil očekávanou zprávu - uzavření nové smlouvy s trenérem Matějem Slováčkem. Bývalý dlouholetý český reprezentant dotáhl svoji první sezonu v roli kouče ke zlaté medaili. Jeho působení bude pokračovat i v následujícím ročníku 1. Futsal ligy a v UEFA Futsal Champions League.

Vlastimil Bartošek posílí realizační tým nováčka z Vyškova
Vlastimil Bartošek posílí realizační tým nováčka z Vyškova 29.05.2025

Vítěz 2. ligy Východ Amor Kloboučky Vyškov se připravuje na premiérovou sezonu v 1. Futsal lize a s předstihem oznámil složení svého trenérského štábu - na lavičku se vrací trenér Láďa Štublík, který tým dovedl na první místo. Nově se k němu připojuje známé futsalové jméno - Vlastimil Bartošek.

Strhující páté finále rozhodlo: novým mistrem je Chrudim!
Strhující páté finále rozhodlo: novým mistrem je Chrudim! 27.05.2025

Čtyři góly bratrů Drozdů navedly Chrudim k šestnáctému mistrovskému titulu! Svěřenci Matěje Slováčka získali náskok ve druhém poločase, díky brankám Tomáše Koudelky a Radima Záruby zvládli přestřelku v závěru, vyhráli 6:4 a pozvedli nad hlavu zbrusu nový mistrovský pohár!