Tyto překvapivé informace nám potvrdil přímo Vlastimil Bartošek, jako hráč několikanásobný mistr republiky a také bývalý reprezentant, v současnosti uznávaný trenér. "Byl jsem osloven Jiřím Štěrbou, prezidentem klubu, zda bych nepomohl. Tango se ocitlo po minulé sezóně v krizi, což většina lidí okolo futsalu ví. Ale vedení to nevzdalo a pokouší se zachránit situaci. Oslovili mě, zda bych nepomohl, kývnul jsem na tuto výzvu,"vysvětluje Bartošek. V posledních týdnech mu hodně pomohlo, že čas prázdnin trávil na chatě na jihu Moravy, teď bude muset Tango koučovat z hlavního města. "Ještě detaily spolupráce ladíme. Mě pak čeká těžká bitva doma, musím to ještě oznámit manželce," směje se 50 letý trenér. 

I když se povídalo, že Tango se rozpadá, rozhodně má s kým pracovat. "Kádr Tanga je pohromadě, i když většina hráčů dostala nějaké nabídky a o odchodu některých z nich se ještě jedná, což je případ Kovácse, který je v Teplicích. Ale jinak všichni jsou k dispozici a připraveni hrát za Tango. I brankář Kubíček, který byl na cestě do Slavie, nakonec zůstává, Homola mířící tamtéž se ještě ke svému případnému odchodu vyjádří." K dispozici by tedy měl mít obdobný kádr, jaký mělo Tango v minulé sezóně."Hráči se k nové situaci postavili chápavě, líbil se mi třeba přístup Michala Beleje, ten se hodně zasadil za to, že Tango jede dál. Je tady několik mladých hráčů, kteří mě svou výkonností překvapili, je tady na čem stavět."

Ve středu sehrálo Tango první přípravu proti Amoru Vyškov a vyhrálo vysoko 9:0. "A to nám ještě chyběli někteří hráči, museli jsme se obejít bez Beleje, Havla a Bruny, přesto jsme předvedli dobrou hru. Ale určitě je pro nás dobře, že liga začíná letos hodně pozdě, máme na čem pracovat." Tango čeká přípravné utkání i ve čtvrtek, to do Brna přijede Nejzbach Vysoké Mýto, tedy o poznání silnější soupeř. 

Každopádně to vypadá, že po sérii katastrofických zpráv se - alespoň po herní stránce - v Tangu blýská na lepší časy… 

Další aktuality

Očekávaný přestup potvrzen. Bratry Zápotocké získala Plzeň
Očekávaný přestup potvrzen. Bratry Zápotocké získala Plzeň 03.06.2023

Klub SK Interobal Plzeň představil na pátečním exhibičním zápase proti plzeňským házenkářům dvě nové posily. Z Rapidu Ústí nad Labem přišla dvojčata Jiří a Jaroslav Zápotočtí.

Nejužitečnějším hráčem sezony se stal poprvé v kariéře Michal Seidler
Nejužitečnějším hráčem sezony se stal poprvé v kariéře Michal Seidler 23.05.2023

1. Futsal liga 2022/2023 skončila. Na závěrečném ceremoniálu bylo tradičně předáno posledních pět cen letošního ročníku. Tady jsou kompletní výsledky.

SOUHRN TÝDNE: Penaltové drama ukončil Vnuk
SOUHRN TÝDNE: Penaltové drama ukončil Vnuk 22.05.2023

Za stavu 1:0 pro Plzeň se finálová série play off 1. Futsal ligy stěhovala na východ Čech. Do Heřmanově Městce. Velké drama domácí Chrudim prohrála, ale snadno se nevzdala. Ve třetím pátečním utkání v Plzni skóre srovnala a dovedla zápas až do penaltového rozstřelu. V něm se nakonec radoval ze zisku titulu Interobal.