Začátek prvního poločasu byl víceméně oťukávací. Helas, který se tentokrát musel obejít bez Davida Cupáka nechtěl udělat chybu a proto vyrážel k brejkům ze zabezpečené obrany. Za hosty byl vidět především brazilec Caio, kterému míč rozhodně nepřekážel a několikrát se dostal do zakončení. Ani na jedné straně brankáři v prvním poločase lovit míč z branky nemuseli a proto se šlo v poločase do kabin za stejného skóre jako na začátku utkání.

Druhý poločas to už byla jiná branková káva. Neuběhly ani dvě minuty od návratu na hrací plochu a Helas se ujímá vedení. Kyjovského přihrávku poslal do sítě MARTIN SMĚŘIČKA - 0:1. O další čtyři minuty později to bylo pro brněnský tým ještě veselejší. Svoboda posílá do rychlého brejku LUKÁŠE PERINU a ten prostřelil domácího brankáře 0:2. Helasu narostla křídla a v polovině 28. minuty je tu další branka. Martin Směřička našel přihrávkou JANA HAVLA a ten se zapisuje mezi střelce tohoto utkání - 0:3. Odpověď přichází z domácí strany na začátku 31. minuty. Úspěšným střelcem je  CAIO CARDEAL DE JESUS CESAR - 1:3. O tom, že Helas chce tentokrát jet s body do Brna se diváci v hale přesvědčili ve 38. minutě. Střelcem branky na 1:4 je MATÚŠ KYJOVSKÝ. Ke konci 39. minuty se ještě domácí korigují stav zápasu kdy Salákovu přihrávku dostane do branky MATĚJ MAUR - 2:4. Poslední slovo měl ale znovu Kyjovský. Tomu poslal přihrávku Jan Havel a slovenský reprezentant se stal dvougólovým střelcem zápasu.

Ohlasy aktérů

Vitinho (hráč Kadaně): "Opět v druhém poločase se rozhodlo utkání v náš neprospěch. Tato prohra velice mrzí, protože jsme byli připraveni udělat vše pro dnešní úspěch. V roce 2024 se vrátíme ještě silnější!"

Matúš Kyjovský (hráč Helasu Brno): „Těžký zápas, ale řekli jsme si, že je to poslední zápas v tomto roce a dáme do toho všechno. Byli jsme trpěliví, nechali jsme je hrát a až na malé chybičky jsme dobře plnili taktické pokyny trenéra. Od tohoto zápasu se musíme odrazit, posunout a dál pokračovat v naší hře. Poděkování patří celému týmu!”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?