Úvodních 5 minut se oba týmy střídali v šancích, ale brankáři svoje týmy podrželi. V 7. minutě se dostala Plzeň do vedení a zároveň vítěznou branku vstřelil brankář Vahala, který nedal Nejedlému žádnou šanci. Od první branky Plzně se hostující tým dostal do tempa a držel Baník na jeho polovině hřiště a domácí hráči pouze odkopávali balón. Další branku přidali hostující hráči ve 14. minutě. Mikus našel před brankou Vitinha a Plzeň zvýšila na 2:0. Následně se Baník dokázal dostat do šancí, ale obrana Plzně se vždy včas vrátila. Plzeň vstřelila v rozmezí 16. a 18. minuty další dvě branky a do šaten se odcházelo za stavu 4:0 pro Plzeň. Od druhé poločasu byl Nejedlý ihned v permanenci a likvidoval další šance Plzně. Ve 23. minutě Gabriel Rick vstřelil další branku a Plzeň vedla 5:0. Baník se dostal přes svoji polovinu hřiště až v 5. minutě druhého poločasu, když Gedeon zbytečně vracel míč zpátky na Dolečka a Baník branku Plzně z této šance příliš neohrozil. Plzeň nadále zatlačila hráče Baníku na jejich polovině a snažila se vypracovat další šance. Další branka však už nepadla a výborná obrana Baníku s podporou skvěle chytajícího brankáře Nejedlého už neinkasovala. Konečný stav utkání 5:0 pro SK Interobal Plzeň.

Ohlasy aktérů

Jan Nejedlý (Chomutov): “Musím dnes smeknout klobouk před celým týmem. Všichni víme, že Plzeň je futsalově o několik levelů před námi, ale celý mančaft si dneska sáhnul na dno a odehráli jsme dobrý zápas. Děkujeme všem fanouškům za obrovskou podporu. Teď nás čeká zasloužené volno, kde si odpočineme a nabereme síly.”

Lukáš Křivánek (Plzeň): "Od počátku jsme diktovali tempo a měli zápas pod kontrolou. Škoda většího množství nepoměněných šancí, ten výsledek pak mohl být ještě o kousek jiný. Jsme ale opravdu rádi, že jsme mohli rok zakončit vítězně a udělat radost našim fanouškům, kteří za námi přijeli."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?