„Dominovali jsme po celý zápas, zahráli si všichni, kteří s námi cestovali, a celkově jsme se dobře naladili i střelecky. Před finále poháru tak panuje dobrá nálada,“ pochvaloval si Tomáš Vnuk vítězství mistrovského Interobalu 13:0 nad Žabinskými Vlky Brno, ke kterému přispěl hattrickem a oslavil tak své nedávné třicetiny. Tři góly dal v Modřicích také Lukáš Křivánek.

Stejně spokojeně mluvil další autor hattricku André z Chrudimi. „Měli jsme výborný vstup do utkání, od první minuty jsme dávali góly a tím určili ráz utkání. V posledních dvou zápasech nám to tam střelecky nepadalo, tak jsme rádi, že se to dnes zlomilo.” K výhře 11:2 v Ústí přispěl třemi góly také David Drozd.

Slavia nedala nejmenší šanci poslední Olomouci. Antonín Hrdina dal dvě branky a na hattrick nedosáhl také proto, že přenechal přímé kopy spoluhráčům. „Zvládli jsme to velice dobře, nastříleli jsme rychle branky a rozhodli. Věřím, že sérii čtyř výjezdů zakončíme čtvrtou výhrou příští týden v Ústí,“ plánuje si opora sešívaných.

Helas Brno tvrdě narazil v Liberci, který zvítězil 7:3 i bez vyloučeného Rabisca. Brankář Dominik Vogt chválil svoje spoluhráče. „Pomohly nám první dva góly a plnění taktiky. Po vyloučení jsme se z toho dostali týmovým výkonem.“

Chomutov slaví první historickou ligovou výhru venku. Trenér Jan Brič přesto viděl, že výkon jeho svěřenců měl výkyvy. „Pomohly nám dvě rychlé branky Filipa Gedeona v úvodu druhé půle, začali jsme být více na míči a přehrávat soupeře, který dělal hrubé chyby, které jsme trestali.“ Syn bývalého slávistického fotbalového záložníka Patrika už má na svém kontě devět ligových gólů.

V úterý se ve finále Poháru SFČR utká v Ostravě Plzeň s Helasem, poslední letošní kolo je naplánováno na příští víkend.

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?