Úvod zápasu patřil jednoznačně Severočechům. Byla to znovu brazilská akvizice RABISCO, která svými dvěma brankami otevřela skóre zápasu – 2:0. Helas dokázal snížit díky Svobodovi, který využil špatného postavení při rohovém kopu – 2:1. Liberec se nenechal zastrašit. Allanzin přichystal míč ZOUNKOVI a ten se na pěti metrech nemýlil – 3:1. Tak skončil první poločas, ve kterém Liberec jasně dominoval.

Skóre se měnilo hned po poločase, kdy signál z autu zužitkoval JELÍNEK – 4:1. Helas znovu odpověděl. Ze středu hřiště se prosadil slovenský reprezentant Směřička – 4:2. Bohužel pro liberecké neudržel nervy na uzdě skvěle hrající Rabisco a viděl za faul loktem ČK. Z následné přesilovky se prosadil Havel a bylo to už pouze o gól – 4:3

Severočechy tento moment semkl a na hřišti už byl pouze jeden tým, který si šel za vítězstvím. Na 5:3 se po krásné individuální akci prosadil ALLANZIN. Šestou branku vsítil netradičně hlavou kapitán ŽOČEK, kterého našel přesným výhozem Vogt – 6:3. Tečku za zápasem udělal svým druhým gólem v utkání JELÍNEK, který pečetil do prázdné branky na 7:3.

Ohlasy aktérů

Dominik Vogt (FTZS Liberec): "Jsme všichni strašně rádi, že jsme doma vyhráli, pomohlo nám vystřelení prvních dvou gólů a plnění taktiky trenéra. Ve druhé půli nás srazilo vyloučení Rabisca, ale týmovým výkonem jsme se z toho dostali. Chtěl bych všem klukům poděkovat, jak dnes bránili a nechali na hřišti vše a díky tomu zůstaly tři body doma.”

Tomáš Galia (Helas Brno): „Porážka v Liberci je naprosto zasloužená a otevřeně si musíme říci, že jsou naše výkony za poslední měsíc velmi naivní a bezduché. Chceme-li se opět herně zvednout musíme do své hry znovu vrátit základní principy, od kterých se budeme moci odrazit. Bohužel se na nás výrazným způsobem projevuje absence pravidelného tréninkového procesu.”

| STATISTIKY

 

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?