Úvod střetnutí měl slavnostní charakter, když krátce před výkopem za bouřlivého potlesku fanoušků převzal chrudimský útočník Max od svých dvou synů dres s číslovkou 400. Důvodem bylo čtyři sta vstřelených branek v české nejvyšší soutěži, na které se dostal minulé kolo v Mělníku.

A byl to právě oslavenec, kdo ve 4. minutě úspěšně završil úvodní nápor Východočechů a otevřel skóre střetnutí. I v dalším průběhu kralovalo na palubovce jen jedno mužstvo a když dal v krátkém sledu dvě branky Pavel Drozd a podruhé se prosadil i Max, svítil v 11. minutě na ukazateli skóre stav 4:0. To ale zdaleka nebylo v prvním poločase vše. Střelecky dobře naladěný Pavel Drozd zaznamenal další dva góly a kotel domácích fanoušků začal již v 16. minutě vyvolávat číslovku deset, navíc k tomu někdo trefně přidal pokřik „do přestávky“. Poznámka vyvolala v hale smích, ale jak se ukázalo, nebyla daleko od pravdy, protože nešťastného brankáře Vogta překonali ještě do klaksonu David Drozd a André (8:0), Slováček nastřelil tyč a pokus Evertona vykopl jeden z obránců z prázdné klece.

Do druhého poločasu prostřídal Liberec gólmana a Dlask udržel čisté konto i za pomoci brankové konstrukce a spoluhráčů až do 29. minuty, kdy jej po zemi prostřelil Slováček. Desítku pak o minutu později načepoval soupeři Pavel Drozd (kdo jiný), autor nakonec pěti přesných zásahů. Tři minuty před koncem pak měl velkou šanci se střelecky uvést mezi dospělými střídající Štěpán Krotil, ale Dlask mu radost pokazil a stav se tak již nezměnil.

Ohlasy aktérů

Pavel Drozd (FK Chrudim): „Do utkání jsme dobře vstoupili, hráli jsme hodně aktivně a plynuly z toho pěkné branky. Druhý poločas již byl ospalejší, ale naše vedení bylo zasloužené. Jsem rád za naše vysoké vítězství a hlavně čisté konto, které se nám podařilo udržet.”

Jakub Dlask (Liberec): "Takový zápas se těžce hodnotí. Připravujeme se celý týden na kvalitního soupeře. Opakujeme si věci, na které si musíme dát pozor, ale pak z takových situací stejně dostáváme branky. Chrudim v prvním poločase ukázala svou kvalitu. Byli agresivnější a řekl bych, že i více ponoření do zápasu. To přineslo hororový poločasový výsledek 8:0. V druhé půli jsme se pak zatáhli a začali důsledněji bránit."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3
Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3 10.12.2023

Futsalisté Plzně rozhodli o své nedělní výhře v Chomutově už během první půle. Na výsledku 5:0 se jedním gólem podílel také brankář Ondřej Vahala.

Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě
Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě 10.12.2023

Po bezbrankovém prvním poločase si vzal v Kadani taktovku brněnský Helas, který jako první otevřel skóre a určil ráz nedělního zápasu. Jihomoravané si odvezli tři body po vítězství 5:2.

VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body
VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body 10.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní výsledky. Přímý přenos jsme vysílali netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.