Úvod střetnutí měl slavnostní charakter, když krátce před výkopem za bouřlivého potlesku fanoušků převzal chrudimský útočník Max od svých dvou synů dres s číslovkou 400. Důvodem bylo čtyři sta vstřelených branek v české nejvyšší soutěži, na které se dostal minulé kolo v Mělníku.

A byl to právě oslavenec, kdo ve 4. minutě úspěšně završil úvodní nápor Východočechů a otevřel skóre střetnutí. I v dalším průběhu kralovalo na palubovce jen jedno mužstvo a když dal v krátkém sledu dvě branky Pavel Drozd a podruhé se prosadil i Max, svítil v 11. minutě na ukazateli skóre stav 4:0. To ale zdaleka nebylo v prvním poločase vše. Střelecky dobře naladěný Pavel Drozd zaznamenal další dva góly a kotel domácích fanoušků začal již v 16. minutě vyvolávat číslovku deset, navíc k tomu někdo trefně přidal pokřik „do přestávky“. Poznámka vyvolala v hale smích, ale jak se ukázalo, nebyla daleko od pravdy, protože nešťastného brankáře Vogta překonali ještě do klaksonu David Drozd a André (8:0), Slováček nastřelil tyč a pokus Evertona vykopl jeden z obránců z prázdné klece.

Do druhého poločasu prostřídal Liberec gólmana a Dlask udržel čisté konto i za pomoci brankové konstrukce a spoluhráčů až do 29. minuty, kdy jej po zemi prostřelil Slováček. Desítku pak o minutu později načepoval soupeři Pavel Drozd (kdo jiný), autor nakonec pěti přesných zásahů. Tři minuty před koncem pak měl velkou šanci se střelecky uvést mezi dospělými střídající Štěpán Krotil, ale Dlask mu radost pokazil a stav se tak již nezměnil.

Ohlasy aktérů

Pavel Drozd (FK Chrudim): „Do utkání jsme dobře vstoupili, hráli jsme hodně aktivně a plynuly z toho pěkné branky. Druhý poločas již byl ospalejší, ale naše vedení bylo zasloužené. Jsem rád za naše vysoké vítězství a hlavně čisté konto, které se nám podařilo udržet.”

Jakub Dlask (Liberec): "Takový zápas se těžce hodnotí. Připravujeme se celý týden na kvalitního soupeře. Opakujeme si věci, na které si musíme dát pozor, ale pak z takových situací stejně dostáváme branky. Chrudim v prvním poločase ukázala svou kvalitu. Byli agresivnější a řekl bych, že i více ponoření do zápasu. To přineslo hororový poločasový výsledek 8:0. V druhé půli jsme se pak zatáhli a začali důsledněji bránit."

| STATISTIKY

Další aktuality

Blíží se oficiální start nového ročníku, soutěž je rozlosována s dvanácti účastníky
Blíží se oficiální start nového ročníku, soutěž je rozlosována s dvanácti účastníky 19.06.2024

Červen bývá měsícem odpočinku pro kluby 1. Futsal ligy. Ne však úplně pro funkcionáře. Některé kluby začaly zveřejňovat změny v kádru, uskutečnilo se také Grémium klubů 1. FL, na kterém došlo k rozlosování soutěže. Ta bude mít znovu dvanáct účastníků, včetně Bohemians Praha 1905.

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?