Na první branku se čekalo do 6. minuty, kdy si nešťastně střelu Vnuka srazil do své sítě Žampa – 0:1. Na to odpověděl během chvíle VYČÍTAL, který si narazil s Daňkem a zavěsil pod břevno – 1:1. Naneštěstí pro Liberec se po pár chvílích z otočky prosadil bývalý hráč FTZS Adam Knobloch – 1:2. Do poločasu byla k vidění už jen jedna branka a to ze sálovek hostů. Z rozehraného VPK se prosadil Vnuk – 1:3

Druhý poločas nabídl stejný obraz hry. Plzeň měla problémy s vysokým napadáním FTZS a vysvobozovala se z tlaku primárně ve hře v pěti s brankářem Vahalou. Ve druhém dějství se prosadil 2x Brazilec Vitinho a jednou Rešetár na zadní tyčy, kdy Liberec bránil oslabení po ČK Jerasova. Ten nešťastně zasáhl míč rukou za hranící vápna a byl vyloučen – 1:6

Závěrečná power-play se Plzni nedařila podle představ. Rychlonohý MAREK BÍNA vystihl pomalou přihrávku přes šířku a snížil do prázdné branky. Bohužel další slibně zachycené přihrávky Plzně potrestány nebyly a tak Liberec po srdnatém výkonu padl poměrem 2:6.

Ohlasy aktérů

Dmitrij Jerasov (FTZS Liberec): “Myslím si, že proti týmu jako je Plzeň, je vždycky nesmírně těžké hrát, jelikož mají velmi kvalitní tým. Myslím si, že jsme víceméně zvládli vše, co jsme si před zápasem řekli. I když výsledek vypadá opět jako jednoznačná záležitost pro Plzeň, tak musím smeknout před každým v týmu, protože tam každý dnes opravdu nechal maximum a kdo zápas viděl, tak by mi dal za pravdu, že jsme dnes byli opravdu nepříjemný soupeř a nedali jsme to Plzni zadarmo.”

Marek Kopecký (trenér Plzně): „Zápas splnil očekávání, měli jsme ho celou dobu ve své režii. Nechali jsme vyniknout brankáře domácích Jerasova, když jsme přehrávali situace v zakončení. Jsem rád, že kluci po Lize mistrů přistoupili k zápasu velmi dobře.“

| STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.

Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol?
Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol? 20.05.2024

V pondělí 20. května od 19 hodin začne třetí dějství letošní finálové série. Chrudim přivítá v Heřmanově Městci Plzeň. Jeden z finalistů získá mečbol? Kdo to bude?

Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná!
Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná! 17.05.2024

Finále je srovnané 1:1 na zápasy! Chrudim oplatila Plzni prohru z úvodního duelu, na západě Čech vyhrála 5:2 a v pondělí bude usilovat v Heřmanově Městci o mečbol. Dvě branky vstřelil Ewerton, po jedné bratři Drozdové a Záruba. Za domácí se prosadili Vnuk a Kaká.