Na první branku se čekalo do 6. minuty, kdy si nešťastně střelu Vnuka srazil do své sítě Žampa – 0:1. Na to odpověděl během chvíle VYČÍTAL, který si narazil s Daňkem a zavěsil pod břevno – 1:1. Naneštěstí pro Liberec se po pár chvílích z otočky prosadil bývalý hráč FTZS Adam Knobloch – 1:2. Do poločasu byla k vidění už jen jedna branka a to ze sálovek hostů. Z rozehraného VPK se prosadil Vnuk – 1:3

Druhý poločas nabídl stejný obraz hry. Plzeň měla problémy s vysokým napadáním FTZS a vysvobozovala se z tlaku primárně ve hře v pěti s brankářem Vahalou. Ve druhém dějství se prosadil 2x Brazilec Vitinho a jednou Rešetár na zadní tyčy, kdy Liberec bránil oslabení po ČK Jerasova. Ten nešťastně zasáhl míč rukou za hranící vápna a byl vyloučen – 1:6

Závěrečná power-play se Plzni nedařila podle představ. Rychlonohý MAREK BÍNA vystihl pomalou přihrávku přes šířku a snížil do prázdné branky. Bohužel další slibně zachycené přihrávky Plzně potrestány nebyly a tak Liberec po srdnatém výkonu padl poměrem 2:6.

Ohlasy aktérů

Dmitrij Jerasov (FTZS Liberec): “Myslím si, že proti týmu jako je Plzeň, je vždycky nesmírně těžké hrát, jelikož mají velmi kvalitní tým. Myslím si, že jsme víceméně zvládli vše, co jsme si před zápasem řekli. I když výsledek vypadá opět jako jednoznačná záležitost pro Plzeň, tak musím smeknout před každým v týmu, protože tam každý dnes opravdu nechal maximum a kdo zápas viděl, tak by mi dal za pravdu, že jsme dnes byli opravdu nepříjemný soupeř a nedali jsme to Plzni zadarmo.”

Marek Kopecký (trenér Plzně): „Zápas splnil očekávání, měli jsme ho celou dobu ve své režii. Nechali jsme vyniknout brankáře domácích Jerasova, když jsme přehrávali situace v zakončení. Jsem rád, že kluci po Lize mistrů přistoupili k zápasu velmi dobře.“

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3
Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3 10.12.2023

Futsalisté Plzně rozhodli o své nedělní výhře v Chomutově už během první půle. Na výsledku 5:0 se jedním gólem podílel také brankář Ondřej Vahala.

Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě
Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě 10.12.2023

Po bezbrankovém prvním poločase si vzal v Kadani taktovku brněnský Helas, který jako první otevřel skóre a určil ráz nedělního zápasu. Jihomoravané si odvezli tři body po vítězství 5:2.

VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body
VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body 10.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní výsledky. Přímý přenos jsme vysílali netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.