Na úvod zápasu měli hráči FTZS územní převahu, domácí tým zodpovědně bránil a nevynechal jedinou možnost ke kontru. Z těchto situací měli ŽV mnohem více náznaků brankových příležitostí. V rozmezí 9. až 12. minuty padly celkem čtyři branky! Nejdříve se prosadil Liberec, tedy přesněji řečeno oba jeho brazilští hráči a pro domácí bylo velmi nepříjemné, když po poměrně vyrovnaném úvodu svítilo na výsledkové tabuli během 67 vteřin skóre 0:2. Domácí nepřestávali bojovat a okamžitě korigovali na 1:2 (Michal Kratochvíl) a po 20 vteřinách dokonce vyrovnali (Dominik Havlín). Za další půlminutu mohl být obrat skóre dokonán zcela, ale velká šance Vlků zůstala nevyužita. Pět minut před poločasem si hosté berou vedení zpět, kdy Rabiscem vyslaný míč doputoval k zadní tyči, kde zaplul i do sítě. Žabinští Vlci byli z důvodu zranění Ryšavého nuceni přeskupit obě formace, v závěru poločasu měli herně navrch hosté, v čase 18:32 neproměnili velkou příležitost, ale skóre 2:3 zůstalo poločasovým.

Do druhé půle vyměnili domácí brankáře (Večeřu nahradil Pšurný) a na domácím týmu bylo jasně vidět, že se s nepříznivým stavem nehodlá smířit. Již po dvaatřiceti vteřinách bylo vyrovnáno (Dominik Havlín - 3:3) a v čase 25:04 prostřelil na dva pokusy Michal Kratochvíl hostujícího brankáře a domácí tým vedl 4:3. Euforii zaplněného hlediště ale po dalších šestnácti vteřinách zchladili Brazilci a po jejich spolupráci vyrovnal nechytatelnou bombou Rabisco. Třináct minut před koncem je to na akumulované fauly 0:5 a hosté hrají pod hrozbou "desítky". Ve 29. vypíchl přihrávku libereckých neúnavný Tomáš Chráscina, téměř přes celé hřiště postupoval sám na brankáře a hokejovým blafákem poslal Vlky opět do vedení - 5:4. Vyrovnání přišlo pět minut před koncem, když se po rychlém kontru trefil Jakub Daněk. Ve 33. razítkují hosté pravou tyč Pšurného branky a v téže minutě chybělo velice málo, aby se brankově prosadili rovněž domácí. Bylo zcela patrné že oby týmy mají enormní zájem strhnout vedení na svoji stranu. Hostující kanonýr permanentně ohrožoval domácí obranu střeleckou aktivitou a občas přidal i pád v brankovišti - za opakovaný pokus byl ve 38. odměněn ŽK a z pokutového kopu mu daší šance ke skórování umožněna nebyla. V čase 39:27 se ocitla v obrovské šanci domácí dvojice Havlín / Chráscina a při hostujícím týmu v ten okamžik stál i Kristus Spasitel tyčící se nad Rio de Janeirem. Branka ale již nepadla a divácky velmi atraktivní duel skončil remízou 5:5.

Ohlasy aktérů

Michal Letzel (předseda ŽV Brno): "Oba týmy mohly prohrát i vyhrát, takže remíza je pravděpodobně spravedlivým vyjádřením poměru sil. Potvrdila se moje předpověď o tom, že obě brazilské posily budou významným faktorem, jelikož bez nich by dnes hosté bod nezískali."

Pavel Bína (FTZS Liberec): “Začali jsme velmi dobře a vedli 2:0. Opět bych očekával, že si budeme počínat zkušeněji. Bohužel soupeře znovu dostaneme do hry, kdy dvakrát lacino v krátkém sledu inkasujeme a komfortní náskok zahodíme. Poté byla hra vyrovnaná, důrazná a konečná remíza je pro oba celky zasloužená.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3
Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3 10.12.2023

Futsalisté Plzně rozhodli o své nedělní výhře v Chomutově už během první půle. Na výsledku 5:0 se jedním gólem podílel také brankář Ondřej Vahala.

Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě
Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě 10.12.2023

Po bezbrankovém prvním poločase si vzal v Kadani taktovku brněnský Helas, který jako první otevřel skóre a určil ráz nedělního zápasu. Jihomoravané si odvezli tři body po vítězství 5:2.

VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body
VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body 10.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní výsledky. Přímý přenos jsme vysílali netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.