Na úvod zápasu měli hráči FTZS územní převahu, domácí tým zodpovědně bránil a nevynechal jedinou možnost ke kontru. Z těchto situací měli ŽV mnohem více náznaků brankových příležitostí. V rozmezí 9. až 12. minuty padly celkem čtyři branky! Nejdříve se prosadil Liberec, tedy přesněji řečeno oba jeho brazilští hráči a pro domácí bylo velmi nepříjemné, když po poměrně vyrovnaném úvodu svítilo na výsledkové tabuli během 67 vteřin skóre 0:2. Domácí nepřestávali bojovat a okamžitě korigovali na 1:2 (Michal Kratochvíl) a po 20 vteřinách dokonce vyrovnali (Dominik Havlín). Za další půlminutu mohl být obrat skóre dokonán zcela, ale velká šance Vlků zůstala nevyužita. Pět minut před poločasem si hosté berou vedení zpět, kdy Rabiscem vyslaný míč doputoval k zadní tyči, kde zaplul i do sítě. Žabinští Vlci byli z důvodu zranění Ryšavého nuceni přeskupit obě formace, v závěru poločasu měli herně navrch hosté, v čase 18:32 neproměnili velkou příležitost, ale skóre 2:3 zůstalo poločasovým.

Do druhé půle vyměnili domácí brankáře (Večeřu nahradil Pšurný) a na domácím týmu bylo jasně vidět, že se s nepříznivým stavem nehodlá smířit. Již po dvaatřiceti vteřinách bylo vyrovnáno (Dominik Havlín - 3:3) a v čase 25:04 prostřelil na dva pokusy Michal Kratochvíl hostujícího brankáře a domácí tým vedl 4:3. Euforii zaplněného hlediště ale po dalších šestnácti vteřinách zchladili Brazilci a po jejich spolupráci vyrovnal nechytatelnou bombou Rabisco. Třináct minut před koncem je to na akumulované fauly 0:5 a hosté hrají pod hrozbou "desítky". Ve 29. vypíchl přihrávku libereckých neúnavný Tomáš Chráscina, téměř přes celé hřiště postupoval sám na brankáře a hokejovým blafákem poslal Vlky opět do vedení - 5:4. Vyrovnání přišlo pět minut před koncem, když se po rychlém kontru trefil Jakub Daněk. Ve 33. razítkují hosté pravou tyč Pšurného branky a v téže minutě chybělo velice málo, aby se brankově prosadili rovněž domácí. Bylo zcela patrné že oby týmy mají enormní zájem strhnout vedení na svoji stranu. Hostující kanonýr permanentně ohrožoval domácí obranu střeleckou aktivitou a občas přidal i pád v brankovišti - za opakovaný pokus byl ve 38. odměněn ŽK a z pokutového kopu mu daší šance ke skórování umožněna nebyla. V čase 39:27 se ocitla v obrovské šanci domácí dvojice Havlín / Chráscina a při hostujícím týmu v ten okamžik stál i Kristus Spasitel tyčící se nad Rio de Janeirem. Branka ale již nepadla a divácky velmi atraktivní duel skončil remízou 5:5.

Ohlasy aktérů

Michal Letzel (předseda ŽV Brno): "Oba týmy mohly prohrát i vyhrát, takže remíza je pravděpodobně spravedlivým vyjádřením poměru sil. Potvrdila se moje předpověď o tom, že obě brazilské posily budou významným faktorem, jelikož bez nich by dnes hosté bod nezískali."

Pavel Bína (FTZS Liberec): “Začali jsme velmi dobře a vedli 2:0. Opět bych očekával, že si budeme počínat zkušeněji. Bohužel soupeře znovu dostaneme do hry, kdy dvakrát lacino v krátkém sledu inkasujeme a komfortní náskok zahodíme. Poté byla hra vyrovnaná, důrazná a konečná remíza je pro oba celky zasloužená.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.

Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol?
Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol? 20.05.2024

V pondělí 20. května od 19 hodin začne třetí dějství letošní finálové série. Chrudim přivítá v Heřmanově Městci Plzeň. Jeden z finalistů získá mečbol? Kdo to bude?

Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná!
Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná! 17.05.2024

Finále je srovnané 1:1 na zápasy! Chrudim oplatila Plzni prohru z úvodního duelu, na západě Čech vyhrála 5:2 a v pondělí bude usilovat v Heřmanově Městci o mečbol. Dvě branky vstřelil Ewerton, po jedné bratři Drozdové a Záruba. Za domácí se prosadili Vnuk a Kaká.