Baník začal v Edenu odvážně, vysoko napadal rozehrávku Slavie, ale své šance nedokázal proměňovat. Oproti tomu slávisté se po pomalejším startu rozjeli a začali dotahovat své příležitosti do finální přihrávky na zadní tyč a přesného zakončení. Jako první se trefil po Křemenově pasu Homola, po něm dal v rychlém sledu dvě branky ve správném postavení na zadní tyči Havrda. Slavia vedla po jedenácti minutách už 4:0, když další akci dotáhl do zdárného konce znovu kapitán Homola. Jeho spolustřelec Havrda vzápětí stihl uzavřít hattrick v rozmezí pěti minut. Chomutov narážel na Žežulku, který pozorně chytal a neinkasoval ani z krátké penalty, kterou napálil Doleček do břevna.

Po přestávce hosté přišli z kabiny z novou energií a jejich aktivita se jim vyplatila, když se prudkou ránou ze šesti metrů prosadil Krok. Svěřenci trenéra Briče ale vydrželi udržet Slavii na uzdě jen do 33. minuty, kdy se na ně sesypala další smršť čtyř rychlých sešívaných branek. Havrda přidal další dvě trefy z jeho typické pozice, Homola uzavřel hattrick a skóre večera svou brankou orazítkoval Hrdina. A to ještě měl notnou smůlu hrající trenér Sláma, který napálil během zápasu břevno a tyč. Slavia si zaslouženě připsala tři body a potvrdila v Edenu roli favorita. Zápas to ale nebyl tak snadný, jak vypadá výsledné skóre.

Ohlasy aktérů

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Jsem rád, že nám tam napadaly góly, na začátku měl Chomutov šance a kdyby se dostali do vedení, tak to vypadalo jinak. Po dlouhé pauze jsme se nemohli dostat do rytmu, ale po deseti minutách to začalo být podle mých představ, proměňovali jsme šance. Po přestávce jsme se ale přizpůsobili jejich hře a bylo to zbytečně nahoru dolů. Výsledek je nakonec super, ale myslím si, že to úplně neodpovídá průběhu utkání."

Daniel Klíma (hráč Chomutova): "Po reprezentační pauze nás čekalo venkovní utkání v Praze se Slavií. Bohužel nám toto utkání ukázalo, kde pořád máme mezery a to je obrana. Soupeř byl produktivní a trestal naše chyby. Soupeři gratuluji a my se musíme soustředit na další utkání, kde chceme zvítězit.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3
Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3 10.12.2023

Futsalisté Plzně rozhodli o své nedělní výhře v Chomutově už během první půle. Na výsledku 5:0 se jedním gólem podílel také brankář Ondřej Vahala.

Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě
Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě 10.12.2023

Po bezbrankovém prvním poločase si vzal v Kadani taktovku brněnský Helas, který jako první otevřel skóre a určil ráz nedělního zápasu. Jihomoravané si odvezli tři body po vítězství 5:2.

VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body
VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body 10.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní výsledky. Přímý přenos jsme vysílali netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.