Baník začal v Edenu odvážně, vysoko napadal rozehrávku Slavie, ale své šance nedokázal proměňovat. Oproti tomu slávisté se po pomalejším startu rozjeli a začali dotahovat své příležitosti do finální přihrávky na zadní tyč a přesného zakončení. Jako první se trefil po Křemenově pasu Homola, po něm dal v rychlém sledu dvě branky ve správném postavení na zadní tyči Havrda. Slavia vedla po jedenácti minutách už 4:0, když další akci dotáhl do zdárného konce znovu kapitán Homola. Jeho spolustřelec Havrda vzápětí stihl uzavřít hattrick v rozmezí pěti minut. Chomutov narážel na Žežulku, který pozorně chytal a neinkasoval ani z krátké penalty, kterou napálil Doleček do břevna.

Po přestávce hosté přišli z kabiny z novou energií a jejich aktivita se jim vyplatila, když se prudkou ránou ze šesti metrů prosadil Krok. Svěřenci trenéra Briče ale vydrželi udržet Slavii na uzdě jen do 33. minuty, kdy se na ně sesypala další smršť čtyř rychlých sešívaných branek. Havrda přidal další dvě trefy z jeho typické pozice, Homola uzavřel hattrick a skóre večera svou brankou orazítkoval Hrdina. A to ještě měl notnou smůlu hrající trenér Sláma, který napálil během zápasu břevno a tyč. Slavia si zaslouženě připsala tři body a potvrdila v Edenu roli favorita. Zápas to ale nebyl tak snadný, jak vypadá výsledné skóre.

Ohlasy aktérů

Zdeněk Sláma (trenér Slavie): "Jsem rád, že nám tam napadaly góly, na začátku měl Chomutov šance a kdyby se dostali do vedení, tak to vypadalo jinak. Po dlouhé pauze jsme se nemohli dostat do rytmu, ale po deseti minutách to začalo být podle mých představ, proměňovali jsme šance. Po přestávce jsme se ale přizpůsobili jejich hře a bylo to zbytečně nahoru dolů. Výsledek je nakonec super, ale myslím si, že to úplně neodpovídá průběhu utkání."

Daniel Klíma (hráč Chomutova): "Po reprezentační pauze nás čekalo venkovní utkání v Praze se Slavií. Bohužel nám toto utkání ukázalo, kde pořád máme mezery a to je obrana. Soupeř byl produktivní a trestal naše chyby. Soupeři gratuluji a my se musíme soustředit na další utkání, kde chceme zvítězit.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.