Utkání začalo hodně zostra. Chrudim hned v první minutě netrefila odkrytou bránou a následně mohla inkasovat, když po hlavičce Sidneie zvonila tyč Tonovy brány. Ve 4. minutě už se hosté radovali. Dlouhý pas brankáře Jeronima zužitkoval parádním lobem Novotný – 0:1. Chrudim se snažila o vyrovnání, ale v 17. minutě přišel druhý zásah Teplic: Emerson prostrčil míč podél Tona a Alberto zakončoval do prázdné brány – 0:2.

Domácí se záhy oklepali. Roman Mareš získal míč pro svého bratra Michala, ten obešel dva hráče a přesnou ranou k tyči snížil na 1:2. Vyprodaná chrudimská hala hnala své miláčky ve druhé půli za vyrovnáním. Ve 27. minutě ještě Dentinho nastřelil tyč teplické brány, ale o tři minuty déle už bylo srovnáno. Alvarito přihrál patou Romanu Marešovi, jehož tečovaná dělovka skončila v šibenici Jeronimovy brány – 2:2.

Euforie Chrudimi teplické hráče doslova semlela. Ve 31. minutě dostal parádní míč po „ťukecu“ Alvarita s Felipem Brazilec Rodrigo a dokázal poslat ERA-PACK do vedení – 3:2. Tepličtí zkusili vyrovnat při power play, ale domácí své vedení ubránili a společně s fanoušky mohli začít slavit jedenáctý titul ve své klubové historii.

Nejlepším hráčem finálové série byl vyhlášen chrudimský Roman Mareš. Nejužitečnějším hráčem ligové sezóny byl hráči a funkcionáři zvolen Michal Belej z Tanga a fanouškovskou cenu pro Nejlepšího zahraničního hráče si odnesl Azem Brahimi z Benaga.

FK ERA-PACK Chrudim – FC Balticflora Teplice 3:2 (1:2)

Branky a nahrávky: 18. M. Mareš (R. Mareš), 30. R. Mareš (Alvarito), 31. Rodrigo (Alvarito) – 4. Novotný (Jeronimo), 17. Alberto (Emerson). Rozhodčí: O. Černý – Melničuk. ŽK: Ton, R. Mareš – Marcio, Alberto, Marcelo. Diváci: 800 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:1.

Chrudim: Ton (Žďánský, Olinha) – R. Mareš, M. Mareš, Dentinho, Alvarito – Rodrigo, Koudelka, Felipe, Kilmer, Slováček, Rešetár, Chmelík. Trenér Jaroslav Bartušek.

Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Giva, Marcio, Sláma, Sidnei – Novotný, Alberto, Holý, Emerson, Marcelo, Salák. Hrající trenér Giva.

Fotogalerie

Z Edenu v pátek uvidíte znovu rozšířený přenos. Slavia vyzve Plzeň
Z Edenu v pátek uvidíte znovu rozšířený přenos. Slavia vyzve Plzeň 25.04.2024

Druhé semifinále play off mezi Slavií Praha a Interobalem Plzeň uvidíte v pátek večer znovu živě na YouTube a ČT sport Plus. Přímý přenos začne o dvacet minut dřív již předzápasovým studiem. Utkání vypukne ve 20 hodin.

Slavia schytala deset semifinálových gólů od Plzně
Slavia schytala deset semifinálových gólů od Plzně 23.04.2024

První semifinále série play off mezi Plzní a Slavií mělo v úterý jednoznačný průběh. Slávisté po prohrané první půli 1:6 mírnili výsledek ve druhé půli, i tak Interobal vyhrál vysoko 10:6.

Vincenzo Fantti nastřílel Helasu hattrick, Chrudim má první výhru
Vincenzo Fantti nastřílel Helasu hattrick, Chrudim má první výhru 22.04.2024

Chrudim potvrdila roli favorita a v prvním zápase semifinálové série porazila Helas 6:0. Tři branky obstaral Vincenzo Fannti, po jedné pak André, Max a Pavel Drozd. Druhý duel je na programu v pátek v Brně.