V prvním poločase byl vidět vyrovnaný souboj, ačkoliv tomu ze začátku nic nenasvědčovalo. Hned v první minutě se před brankářem objevil JAPA, který tak vstřelil úvodní branku utkání. Kadaň měla míč více ve svém držení než soupeř, ale ten hrozil z protiútoků a standartních situací. V deváté minutě proměnil první standartní situaci, když střílenou přihrávku dokázal za záda Klečky uklidit hostující kapitán Bína. Téměř o čtyři minuty později se probudil domácí střelec CAIO a získal jednobrankové vedení na stranu Kadaně. Místo třetí branky, ale opět přišla standartní situace Liberce a hostující Vyčítal prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Za nerozhodnutého stavu se tak šlo do poločasové přestávky.

V druhém poločase již byla Kadaň jednoznačně lepším týmem ve všech ohledech. V páté minutě druhého poločasu vstřelil druhou branku CAIO, na kterou ještě hosté našli okamžitou odpověď. V osmadvacáté minutě se prosadil po skvělé individuální akci MATĚJ MAUR. O minutu později měl Liberec dvouminutovou výhodu jednoho hráče, jelikož domácí Kiliján dostal červenou kartu za nesportovní chování vůči soupeři. Tuto výhodu ovšem hosté nedokázali proměnit, ba naopak domácí Kadani tato nevyužitá příležitost dodala sílu. Poslední desetiminutovka již byla jednoznačnou domácí záležitostí. Po hezkých futsalových akcích nejprve zkompletoval hattrick CAIO, druhou branku vstřelil JAPA a prosadit se dokázal také JAROSLAV HOLMAN. Do posledních minut nastoupil také Roman Zahradník, pro kterého to byla první zkušenost v 1.Futsal lize. Právě on vybojoval šestý akumulovaný faul a z desetimetrového kopu se ještě prosadil CAIO.

Ohlasy aktérů

Nenad Veljković (trenér Interu): "Podle výsledku to vypadá v naše pohodlné vítězství, ovšem tak jednoznačné to nebylo. Pomalu se dostáváme do modelu hry, kterou se chceme prezentovat. Ovšem stále je mnoho detailů, na kterých musíme pracovat. Nechceme každé utkání takto dramatizovat a chceme rozhodnout dříve. V repre pauze budeme určitě pracovat na těchto detailech a budeme se připravovat na další utkání. Dnes bylo na utkání mnoho fanoušků, za což jsem rád a začalo chodit mnoho dětí, což mě opravdu těší."

Jakub Žoček (FTZS Liberec): “První poločas jsme se soupeřem drželi krok a dostávali se do dobrých situací. Škoda, že jsme neodskočili třeba o gól. Druhý poločas se nám tolik nepovedl, největší problém vidím v neproměněné přesilovce čtyři na tři. Myslím, že Kadaň to nakoplo a pak předváděla zajímavé momenty a věci, z nichž padaly góly. Mrzí mě, že jsme se nedostali už zpátky do zápasu.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?