Do střetnutí nastupovali Chrudimští jako velcí favorité a také se hned po 41 vteřinách hry ujali Balogem vedení. Tím ale střelecké hody na dlouho skončily a naopak soupeř několikrát z brejku nebezpečně zahrozil, aby se ve 13. minutě možná i zaslouženě dočkal vyrovnání. Jinak se samozřejmě hrálo ve stálé režii Východočechů, jejich hra ale byla statická a bez pohybu, navíc hodně střel stačili hosté zblokovat. Ke změně stavu nepomohla ani tříminutová závěrečná power play, a tak svítil o poločasové přestávce na světelné tabuli velmi nečekaný stav 1:1.

Po změně stran se hra Chrudimských rapidně zlepšila a za dvě minuty již vedli o dvě branky, prosadili se Everton a Pavel Drozd. Po čtvrtém gólu se pak začalo utkání ubírat očekávaným směrem, kdy skóre utěšeně narůstalo a nakonec se mohla čepovat i desítka. Mnoho loženek totiž ještě zůstalo nevyužito a Everton neproměnil prodlouženou penaltu. Přesto si domácí v závěru pěkně zastříleli, když se dařilo zejména oslavencům. Dominik Balog – slavící den před zápasem 22. narozeniny – zaznamenal hattrick plus jednu nahrávku, Pavel Drozd, který spolu s dvojčetem Davidem bude mít v úterý 28 let, přidal druhý hattrick a k tomu dokonce nahrávky dvě.

Ohlasy aktérů

Radim Záruba (FK Chrudim): „Bylo to takové neslané, nemastné. Do ideálu nám chybí ještě hodně. Pravdou je, že těch věcí děláme na tréninku hodně, ale nejsme schopni správné řešení přenést do zápasu. Ve druhé půli jsme se zklidnili na balónu a přineslo to svoje ovoce."

Filip Schreiner (hráč Chomutova): "Do zápasu jsme naskočili až po inkasovaném gólu v první minutě. Plnili jsme to, co jsme si řekli a tak jsme po úspěšném poločase šli do kabin za stavu 1:1. Druhý poločas jsme rozehráli stejně jako ten první, špatně. Dostali jsme rychlé góly. Po našich individuálních chybách a neproměněných šancích se skóre pro domácí Chrudim zastavilo až na devíti gólech. Z výsledku jsem zklamaný, jelikož jsme hráli vyrovnanou partii."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.