Do střetnutí nastupovali Chrudimští jako velcí favorité a také se hned po 41 vteřinách hry ujali Balogem vedení. Tím ale střelecké hody na dlouho skončily a naopak soupeř několikrát z brejku nebezpečně zahrozil, aby se ve 13. minutě možná i zaslouženě dočkal vyrovnání. Jinak se samozřejmě hrálo ve stálé režii Východočechů, jejich hra ale byla statická a bez pohybu, navíc hodně střel stačili hosté zblokovat. Ke změně stavu nepomohla ani tříminutová závěrečná power play, a tak svítil o poločasové přestávce na světelné tabuli velmi nečekaný stav 1:1.

Po změně stran se hra Chrudimských rapidně zlepšila a za dvě minuty již vedli o dvě branky, prosadili se Everton a Pavel Drozd. Po čtvrtém gólu se pak začalo utkání ubírat očekávaným směrem, kdy skóre utěšeně narůstalo a nakonec se mohla čepovat i desítka. Mnoho loženek totiž ještě zůstalo nevyužito a Everton neproměnil prodlouženou penaltu. Přesto si domácí v závěru pěkně zastříleli, když se dařilo zejména oslavencům. Dominik Balog – slavící den před zápasem 22. narozeniny – zaznamenal hattrick plus jednu nahrávku, Pavel Drozd, který spolu s dvojčetem Davidem bude mít v úterý 28 let, přidal druhý hattrick a k tomu dokonce nahrávky dvě.

Ohlasy aktérů

Radim Záruba (FK Chrudim): „Bylo to takové neslané, nemastné. Do ideálu nám chybí ještě hodně. Pravdou je, že těch věcí děláme na tréninku hodně, ale nejsme schopni správné řešení přenést do zápasu. Ve druhé půli jsme se zklidnili na balónu a přineslo to svoje ovoce."

Filip Schreiner (hráč Chomutova): "Do zápasu jsme naskočili až po inkasovaném gólu v první minutě. Plnili jsme to, co jsme si řekli a tak jsme po úspěšném poločase šli do kabin za stavu 1:1. Druhý poločas jsme rozehráli stejně jako ten první, špatně. Dostali jsme rychlé góly. Po našich individuálních chybách a neproměněných šancích se skóre pro domácí Chrudim zastavilo až na devíti gólech. Z výsledku jsem zklamaný, jelikož jsme hráli vyrovnanou partii."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3
Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3 10.12.2023

Futsalisté Plzně rozhodli o své nedělní výhře v Chomutově už během první půle. Na výsledku 5:0 se jedním gólem podílel také brankář Ondřej Vahala.

Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě
Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě 10.12.2023

Po bezbrankovém prvním poločase si vzal v Kadani taktovku brněnský Helas, který jako první otevřel skóre a určil ráz nedělního zápasu. Jihomoravané si odvezli tři body po vítězství 5:2.

VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body
VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body 10.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní výsledky. Přímý přenos jsme vysílali netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.