„Do sezony jsme chtěli vstoupit vítězně, a to se nám povedlo na jedničku,“ hodnotil zápas Jiří Vokoun, který zakulatil počet svých branek v lize na rovnou stovku. „Začali jsme trochu vlažně, ale postupem času jsme začali hrát to, co chceme, dali góly a uklidnili jsme se,“ popsal, jak s týmem došel k vedení 7:0.

Až poté se ke slovu dostali i Severočeši. „Bohužel jsme na pár minut v druhé polovině polevili a dostali zbytečné branky, ale důležité jsou tři body a ty máme. Teď se musíme připravit na další utkání (v Kadani),“ dodal Jiří Vokoun.

Futsalový Mělník jde do ligy bez loňské komety, vyzbrojil se u Démonů
Hostující brankář Jakub Dlask, který od 19. minuty zaskakoval za vyloučeného Vogta (za skluz na Abrhama), po utkání neskrýval z výsledku velké zklamání. „Těžko se takový zápas hodnotí. První poločas byl zlomový. Soupeř byl produktivní a více důsledný v rozhodujících situacích. Náš aktivní výkon srážely obdržené branky a navíc se nám nedařilo vytvářet větší šance. Musíme se poučit z chyb, oklepat se z toho a do dalšího kola jít s čistou hlavou.”

Ohlasy aktérů

Jiří Vokoun (kapitán Olympiu): "Do sezóny jsme chtěli vstoupit vítězně, a to se nám povedlo na jedničku. Začali jsme trochu vlažně, ale postupem času jsme začali hrát to, co chceme, dali góly a uklidnili jsme se. Bohužel jsem na pár minut v druhé polovině polevili a dostali zbytečné branky, ale důležité jsou tři body a ty máme. Teď se musíme připravit na další utkání, které nás čeká příští týden.”

Jakub Dlask (brankář Liberce): "Výsledek je velké zklamání. Těžko se takový zápas hodnotí. První poločas byl zlomový. Soupeř byl produktivní a více důsledný v rozhodujících situacích. Náš aktivní výkon srážely obdržené branky a navíc se nám nedařilo vytvářet větší šance. Musíme se poučit z chyb, oklepat se z toho a do dalšího kola jít s čistou hlavou.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3
Plzeň v Chomutově neinkasovala a udržela svou pevnou pozici v TOP3 10.12.2023

Futsalisté Plzně rozhodli o své nedělní výhře v Chomutově už během první půle. Na výsledku 5:0 se jedním gólem podílel také brankář Ondřej Vahala.

Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě
Helas před kamerami prolomil sérii porážek. Kadaň padla počtvrté v řadě 10.12.2023

Po bezbrankovém prvním poločase si vzal v Kadani taktovku brněnský Helas, který jako první otevřel skóre a určil ráz nedělního zápasu. Jihomoravané si odvezli tři body po vítězství 5:2.

VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body
VÝSLEDKY: Helas si taktickým výkonem dokráčel pro cenné tři body 10.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní výsledky. Přímý přenos jsme vysílali netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.