Právě nezávislý licenční orgán FAČR uděluje „vstupenky“ do 1. Futsal ligy. V prvním kole obdržel licenci PREMIUM pouze jeden klub z dvanácti. Zbylých jedenáct klubů se odvolalo a výsledek odvolacího řízení Licenční komise FAČR byl zveřejněn ve středu s tímto výsledkem: deset klubů s odvoláním uspělo, Sparta jediná ne.

Sparta se nyní může do pátku 12:00 hod. přihlásit do 2. Futsal ligy západ. 1. Futsal liga už být doplněna nemůže a ročník 2023/2024 odehraje s jedenácti kluby. „Nikdo další, kdo by prošel licenčním řízením, které bylo středečním rozhodnutím ukončeno, není. Nelze tedy volnou pozici zaplnit,“ informoval předseda SFČR Radek Lobo. 

Účastnici 1. Futsal ligy 2023/2024

FC Baník Chomutov
FC Rapid Ústí nad Labem
FK Chrudim
FTZS Liberec
Helas Brno
SK Interobal Plzeň
SK Olympik Mělník
SK Slavia Praha
SKUP Olomouc
International Futsal Club Kadaň (dříve TJ Spartak Perštejn)
Žabinští Vlci Brno

Další aktuality

Plzeň natočila v Ústí dvanáctku
Plzeň natočila v Ústí dvanáctku 01.03.2024

Čtyři góly Tomáše Vnuka, hattrick Adama Knoblocha, dalších pět gólů a čisté konto. Interobal nepřibrzdil ani v Ústí a stejně jako rival z Chrudimi dohrává základní část ve velkém tempu.

Chrudim vyhrála základní část, dva góly dal legendární Roman Mareš
Chrudim vyhrála základní část, dva góly dal legendární Roman Mareš 01.03.2024

Devatenáct razítek na první místo po základní části dali na palubovce sestupující Olomouce hráči FK Chrudim. Mezi střelce se dvakrát zapsal i legendární Roman Mareš. Dosáhl tím na 300 gólů.

Žabinští Vlci slaví historický postup do play off!
Žabinští Vlci slaví historický postup do play off! 01.03.2024

Žabinští Vlci doma přehráli Baník Chomutov a poprvé v historii slaví postup do play off. Formáček a Hansl si připsali při výhře 11:7 hattricky. Severočeši o tom, zda skončí pátí, nebo šestí rozhodnou v posledním kole doma proti Mělníku.