Po sestupu Rapidu do 2. Futsal ligy se o odchodu talentovaných futsalistů dlouho spekulovalo. Nakonec míří do kabiny mistra ligy. 

„Příchod dvojčat byl jednou z priorit v rámci příchodů a posílení našeho týmu na novou sezónu. Jedná se o kvalitní mladé hráče, kteří již třetím rokem hrají nejvyšší soutěž a určitě se v ní neztráceli. O kluky jsme měli dlouhodobý zájem,“ přiznal generální ředitel Plzně Jakub Hodek.

„Od kluků očekáváme hlavně posílení našeho kádru a doufáme v brzké začlenění. Jsme moc rádi, že si oba mohli již užít páteční naší exhibici,“ dodal Hodek.

Jiři i Jaroslav hrají pravidelně v mládežnických reprezentacích a účastnili se také dvou evropských kvalifikací U19. Oba mají shodně 14 reprezentačních startů v této kategorii. Jaroslav Zápotocký vstřelil čtyři góly a Jiří tři. Za tým U21 mají oba shodně tři starty a Jaroslav se v nich dokonce dvakrát trefil do sítě soupeře.

Zajímavá čísla mají osmnáctiletí Zápotočtí také v 1. Futsal lize, ve které nastupují od 13. ledna 2021. 
Jaroslav Zápotocký: 57 ligových startů | 15 gólů | 14 asistencí
Jiří Zápotocký: 56 ligových startů | 14 gólů | 10 asistencí 

Další aktuality

První soutěžní zápas se Španělskem doma. Češi chtějí přepsat historii
První soutěžní zápas se Španělskem doma. Češi chtějí přepsat historii 13.09.2023

Na Prahu se valí mistři světa a Evropy. Právě se Španělskem zahájí v pátek 15. září česká futsalová reprezentace kvalifikaci o postup na MS 2024 v Uzbekistánu. Utkání začne od 19 hodin v pražské UNYP aréně.

SOUHRN KOLA: Plzeň vyhrála na Slavii, stoprocentní je také Helas Brno
SOUHRN KOLA: Plzeň vyhrála na Slavii, stoprocentní je také Helas Brno 12.09.2023

Mistrovský Interobal Plzeň navázal na domácí výhru nad Chrudimí, když ve třetím kole odvezl tři body z Edenu za výhru 2:0. Na druhé místo se díky domácí výhře nad Ústím nad Labem vyšvihl brněnský Helas. Nejlepším střelcem je zatím mělnický reprezentant Jiří Vokoun, který nastřílel ve všech třech zápasech hattrick.

Brankář Klímek zamknul svou bránu. Helas je dál stoprocentní
Brankář Klímek zamknul svou bránu. Helas je dál stoprocentní 12.09.2023

Futsalisté Helasu Brno svedli v pondělí zajímavou bitvu s ústeckým Rapidem. Vyrovnané utkání plné šancí na obou stranách rozhodly dvě domácí trefy a brankář Václav Klímek, který pochytal všechny šance Severočechů.