Během přenosu z Plzně uvidíte také rovnou obrázky z Heřmanova Městce. Česká televize chystá do přestávky reportáž i s ohlasy. Zápas Chrudimi se Slavií startuje již v 19 hodin.

Ale zpět k televiznímu utkání. Sparta a Plzeň se potkávají v play off podruhé v historii. Na poprvé uspěli Pražané. V sezoně 2017/2018 ustáli pátý rozhodující zápas na Lokomotivě a semifinálovou sérii ovládli 3:2 na zápasy.

Celková prvoligová bilance mezi oběma týmy je téměř vyrovnaná. Desetkrát vyhrál Interobal (dříve Indoss), jedenáctkrát Sparta a jednou se hrálo nerozhodně: paradoxně v posledním vzájemném utkání letošní sezony (v Praze 2:2). Celkové skóre mezi oběma rivaly je 85:74 ve prospěch Sparty.

V ročníku 2022/2023 se oba celky střetly již třikrát. Kromě zmiňované pražské remízy 2:2 vyhrála Plzeň první utkání sezony doma 8:0. V osmifinále Poháru SFČR ale Sparta překvapila Interobal na domácí palubovce, když zvítězila 3:2.

Hráčské statistiky play off aktuálně ovládá Michal Seidler. Nastřílel 5 gólů a celkem posbíral 11 kanadských bodů. Nejlepšími sparťanskými střelci jsou třígóloví Melos Kelmendi a Martin Hora. Nejproduktivnějším sparťanem je se 7 body Fernandes Mikus.

Ohlasy před semifinále

Diece (hráč Plzně): „Naše koncentrace na každý zápas bude maximální. Máme proti sobě těžkého soupeře a nesmíme nic podcenit. Důležité bude, abychom vyhráli hned první utkání a byli pokaždé zodpovědní do defenzivy.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „O semifinálové dvojici Interobal vs. Sparta je asi zbytečné něco si říkat, protože totální favorit série, a možná i celého play off, jsou oni. Skoro celá česká reprezentace, nejlepší slovenští a dva top brazilští hráči v kádru, to jiného favorita ani nemůže určit. My si určitě budeme semifinálové zápasy užívat a budeme jim chtít znepříjemnit futsalový život. Chceme určitě nějaký zápas vyhrát, nejlépe už ten první v televizi.“

Další aktuality

Plzeň natočila v Ústí dvanáctku
Plzeň natočila v Ústí dvanáctku 01.03.2024

Čtyři góly Tomáše Vnuka, hattrick Adama Knoblocha, dalších pět gólů a čisté konto. Interobal nepřibrzdil ani v Ústí a stejně jako rival z Chrudimi dohrává základní část ve velkém tempu.

Chrudim vyhrála základní část, dva góly dal legendární Roman Mareš
Chrudim vyhrála základní část, dva góly dal legendární Roman Mareš 01.03.2024

Devatenáct razítek na první místo po základní části dali na palubovce sestupující Olomouce hráči FK Chrudim. Mezi střelce se dvakrát zapsal i legendární Roman Mareš. Dosáhl tím na 300 gólů.

Žabinští Vlci slaví historický postup do play off!
Žabinští Vlci slaví historický postup do play off! 01.03.2024

Žabinští Vlci doma přehráli Baník Chomutov a poprvé v historii slaví postup do play off. Formáček a Hansl si připsali při výhře 11:7 hattricky. Severočeši o tom, zda skončí pátí, nebo šestí rozhodnou v posledním kole doma proti Mělníku.