Po bezbrankovém prvním poločase se na první trefu čekalo až do 30. minuty. Helas výborně zvládl kontr tři na tři a Cupák vybídl ke skórování na zadní tyči Mužíka - 1:0. Sparta zkusila v závěrečných minutách srovnat, ale to se jí nepodařilo. Naopak první bod v sérii má také Helas.

Ohlasy aktérů zápasu

Jiří Mužík (hráč Helasu Brno): „Dnešní velice opatrný zápas jsme naštěstí zvládli vítězně, přiklonila se k nám štěstěna, ale šli jsme si tomu svým výkonem naproti. Poctivě jsme pracovali do defenzívy a povedlo se nám dotlačit jednu ze svých šancí do branky.”

Michal Hůla (brakář Sparty): "Věděli jsme, že to bude o málo brankách. Oba týmy se teď načetly. Helas dal ten gól, my ne. Bohužel jsme prohráli a v pátek zase musíme vyhrát doma."

| STATISTIKY

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.