Sparta Praha – Helas Brno

Martin Hora (hráč Sparty): „Jak už to se sparťany bývá, půjdeme tou, řekněme o něco trnitější cestou proti Helasu Brno, který má v letošní sezóně dobré výsledky a dobře fungující tým. Jsme si dobře vědomi síly Brna na domácí palubovce. To však platí i o nás. Doma jsme prohráli za celou sezónu pouze jeden jediný zápas. Jsme připraveni za každou cenu postoupit do semifinále a využít výhody týmu začínajícího právě doma. Po dvou velmi hořkých vyřazeních proti Slavii jdeme postoupit, ať to stojí, co to stojí! Budeme bojovat a ukážeme sparťanskou sílu! Společně za Spartu. Chtěl bych také touto cestou pozvat všechny sparťanské fanoušky, aby nás přišli podpořit v pátek do haly."

Oleksandr Danko (hráč Helasu Brno): „Na začátek čvrtfinálového souboje se Spartou se velmi těším. Celé play off je vrcholem naší celoroční práce na futsalové palubovce. K patečnímu utkání přistupujeme v dobré kondici a takticky jsme dobře připravení. Respektujeme sílu soupeře, který má velkou individuální kvalitu. Věřím však, že právě tuto kvalitu zvládneme překonat pomocí svých silných stránek. Očekávám, že první venkovní utkání bude velmi těžké a o výsledku rozhodnou individuální souboje. Bude na nás, jak dokážeme využít slabé stránky Sparty. Naším letošním cílem je postoupit do semifinále. Uděláme vše pro to, abychom potěsili naše fanoušky tím, že po dlouhé době přivezeme semifinále do Brna.”
____________________________________________________
PÁ 20:00 | SC Řepy | živě na YouTube a ČT sport Plus

TJ Spartak Perštejn – SK Interobal Plzeň

Ondřej Vahala (brankář Plzně): „První bod doma jsme udělali, což bylo důležité uhrát. Teď jedeme ven, kde tu první výhru chceme potvrdit. Máme co zlepšovat a na čem pracovat, aby nás soupeř nezlobil tak, jako v prvním zápase.“

Daniel Klíma (hráč Perštejnu): "V pátek nás čeká druhý zápas v sérii. Důležitost utkání, a o co hrajeme si samozřejmě uvědomujeme. Budeme chtít doma předvést kvalitní výkon a věřím, že nám pomůžou i skvělý fanoušci, kteří nás podporovali celou sezónu.”
___________________________
PÁ 20:00 | SH Kadaň

Další aktuality

Nejužitečnějším hráčem sezony se stal poprvé v kariéře Michal Seidler
Nejužitečnějším hráčem sezony se stal poprvé v kariéře Michal Seidler 23.05.2023

1. Futsal liga 2022/2023 skončila. Na závěrečném ceremoniálu bylo tradičně předáno posledních pět cen letošního ročníku. Tady jsou kompletní výsledky.

SOUHRN TÝDNE: Penaltové drama ukončil Vnuk
SOUHRN TÝDNE: Penaltové drama ukončil Vnuk 22.05.2023

Za stavu 1:0 pro Plzeň se finálová série play off 1. Futsal ligy stěhovala na východ Čech. Do Heřmanově Městce. Velké drama domácí Chrudim prohrála, ale snadno se nevzdala. Ve třetím pátečním utkání v Plzni skóre srovnala a dovedla zápas až do penaltového rozstřelu. V něm se nakonec radoval ze zisku titulu Interobal.

VIDEO: Závěrečné aftermovie z finále play off 2023
VIDEO: Závěrečné aftermovie z finále play off 2023 21.05.2023

Vrchol ročníku 2022/2023 play off 1. Futsal ligy si můžete prohlédnout i v závěrečném aftermovie z třetího finále v Plzni. Domácí Interobal získal svůj druhý titul po dramatickém penaltovém rozstřelu.