Úvod utkání patřil hostům, když hned v druhé minutě se trefil hostující kapitán Rešetár. Poté následovala velká golová příležitost domácích, ovšem z důvodu jejího neproměmění se dostali hostující hráči do přečíslení a to dokázal využít Rick. Domácí vstřelili branku z velmi pohledné akce na ose Chmelan - Klíma - Caio, když třetí zmiňovaný dokázal překonat hostujícího brankáře. Studená sprcha přišla minutu později, když po přímém kopu domácích se hosté opět dostali do přečíslení a hostující Vnuk vstřelil třetí branku. Poločas 1:3.

Druhý poločas nabídl ještě méně branek, ačkoliv gólové příležitosti byly vidět na obou stranách. Plzeň hrála většinu poločasu s hostujícím brankářem Vahalou v poli, tudíž domácí Spartak byl předurčen zejména k defenzivní činnosti. Jedinou branku vstřelil hostující Seidler a tudíž utkání skončilo 1:4. Spartak může jen litovat nas množstvím neproměněných šancí, které mohli ještě více zamotat utkáním.

Ohlasy aktérů zápasu

Jiří Chmelan (hráč Spartaku): “Dnes jsme podali bojovný týmový výkon, za který se nemůžeme stydět. Dobrý přístup všech našich hráčů dělal favorizované Plzni problémy. Velice nás mrzí množství neproměněných šancí, ze kterých naopak Plzeň uměla vstřelit své branky, díky přečíslení. Gratulujeme Plzni k zisku prvního místa po základní části a budeme se těšit na společná střetnutí v play off."

Ondřej Vahala (brankář Plzně): "Do Kadaně jsme jeli vyhrát a obhájit si naše první místo po základní části. Naštěstí se nám to povedlo. S předvedenou hrou ale nemůžeme být úplně spokojení, soupeř se dostával do šancí, ale nedokázal proměňovat. Dopadlo to dobře a jeden cíl v letošní sezóně máme splněný.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.

Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol?
Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol? 20.05.2024

V pondělí 20. května od 19 hodin začne třetí dějství letošní finálové série. Chrudim přivítá v Heřmanově Městci Plzeň. Jeden z finalistů získá mečbol? Kdo to bude?

Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná!
Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná! 17.05.2024

Finále je srovnané 1:1 na zápasy! Chrudim oplatila Plzni prohru z úvodního duelu, na západě Čech vyhrála 5:2 a v pondělí bude usilovat v Heřmanově Městci o mečbol. Dvě branky vstřelil Ewerton, po jedné bratři Drozdové a Záruba. Za domácí se prosadili Vnuk a Kaká.