Do Prahy zamířil soupeř, proti kterému se domácím v poslední době výsledkově příliš nedaří. FTZS Liberec přijel povzbuzen výkonem proti Chrudimi s cílem bodovat. Naopak Sparta chtěla vyhrát a zajistit si tak třetí místo v tabulce. Úvod zápasu vyšel lépe Pražanům, v třetí minutě se prosadil Luis. Fanoušci si přišli na své od 14. do 16. minuty, kde padla hned čtveřice branek. Z této gólové salvy odešel lépe Liberec, který vedl 3:2.

V druhém poločase Sparta změnila brankáře a přístup k utkání. Své šance nedali Kelmendi ani Rukovci, a tak to na sebe vzal Brazilec Matheus. Z vyrovnání se ale domácí radovali jen chvilku. Jelínek opět vystřelil a dal svůj druhý gól v zápase. Domácí zkusili dlouhou sedmiminutovou powerplay, ale ani z ní nedokázali obrátit výsledek. Ten mohl ještě vylepšit Liberec, ale pouze cinkal na tyče opuštěné branky.

Ohlasy aktérů zápasu

Marian Baláž (vedoucí Sparty): „Nepřijatelný výsledek pro nás v boji o třetí místo. Liberec ukázal, jak se bojuje. My si z toho musíme vzít příklad a zkusit zaskočit příští týden Chrudim.“

Dominik Vogt (brankář FTZS): “Musím říct, že je to úžasný pocit vyhrát proti takovému týmu jako je Sparta Praha. Z mého pohledu musím pochválit všechny kluky, co dnes naskočili, nechali jsme na palubovce všechno a byly jsme po zásluze odměněni třemi body. Děkujeme všem lidem, co nám fandili v hale, ale i u onlajnů.”

STATISTIKY

Další aktuality

Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol
Chrudim padla doma i podruhé, Plzeň si veze mečbol 20.05.2024

Plzeň v Heřmanově Městci jako první inkasovala, ale soustředěným výkonem a dvěma brankami Kaká otočila skóre a odvezla si mečbol. Ve čtvrtém zápase v pátek 25. května bude mít tak první možnost udělat poslední krok k obhajobě.

Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol?
Z kabiny: V pondělí třetí finále, kdo získá mečbol? 20.05.2024

V pondělí 20. května od 19 hodin začne třetí dějství letošní finálové série. Chrudim přivítá v Heřmanově Městci Plzeň. Jeden z finalistů získá mečbol? Kdo to bude?

Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná!
Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná! 17.05.2024

Finále je srovnané 1:1 na zápasy! Chrudim oplatila Plzni prohru z úvodního duelu, na západě Čech vyhrála 5:2 a v pondělí bude usilovat v Heřmanově Městci o mečbol. Dvě branky vstřelil Ewerton, po jedné bratři Drozdové a Záruba. Za domácí se prosadili Vnuk a Kaká.