Gólový účet načal v 5. minutě Kozár. Na další úspěch domácí čekali do 12. minuty, kdy se prosadil Caio, na kterého v následující minutě ještě navázali Křivánek a Buchta. Vedení 4:0 znamenal prostor k debutu mladého brankáře Jakuba Fořta. Tomu však ligová premiéra zhořkla po třech minutách, kdy byl po smolné útočné ztrátě vyloučen za faul na unikajícího soupeře. Hosté přesilovku využili a snížili na 1:4 z jejich pohledu. Do Poločasu se dokázal ještě jendou prosadil Křivánek.

Jak první půle skončila, tak druhá začala - tedy brankou Křivánka, který zkompletoval hattrick. Poté se gólová mašina domácích naplno rozjela, góly stříleli Caio, Knobloch, Holý, hattrick završil i Buchta a následně i Vnuk. Konečné skóre zápasu se zastavilo na 16:1 a skvělá atmosféra v hale měla tříbodovou vůni.

Poslední utkání v základní části odehrají hráči Interobalu po reprezentační přestávce v Kadani proti Perštejnu. Pokud jej neprohrají, zvítězí v základní části.

Ohlasy aktérů zápasu

Adam Knobloch (hráč Plzně): „Zápas jsme začali aktivně a po vstřelení prvního gólu jsme se uklidnili. Přišla malá komplikace v podobě červené karty a obdrženého gólu, ale zápas jsme měli pod kontrolou. Ve druhém poločase se hra hodně otevřela a skóre jsme jen navyšovali. Chci poděkovat fanouškům, kteří nás po celou základní část doma skvěle podporovali a těšíme se na ně zase play-off!“

Matěj Čapek (manažer Ústí): „Těžko se hodnotí takto vysoká porážka, která navíc znamená jistotu sestupu. V prvním poločase jsme dokázali v okleštěné sestavě relativně dobře odrážet útočnou snahu domácích. Po zranění J. Schorsche jsme museli odehrát 30 minut v šesti hráčích, což byla voda na mlýn domácím a projevilo se to také na konečném skóre.“

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.