Všichni v Mýtě si uvědomovali důležitost utkání, jenže Nejzbach vůbec nezastihl první poločas, ve kterém si hosté z Mělníka dělali z obrany domácích trhací kalendář. Nejzbach v prvním poločase zlomila především sedmnáctá minuta, ve které hosté vstřelili tři branky. Nejzbach se do poločasu snažil korigovat z desetimetrového kopu jenže hosté vzápětí znovu udeřili a do kabin se šlo za stavu 2:6.

O poločase v kabině Nejzbachu proběhla menší bouře a ve druhém poločase bylo znát vyšší nasazení. Nejzbach se v utkání opíral především o tři hráče, a to Jiráský, Novák a Stránský ty se snažili strhnout celý tým a víceméně se to i dařilo, když ve 37. minutě David Novák srovnal skóre na 6:6 v hale proběhla obrovská radost. Nejzbach hned na to se mohl dostat do vedení jenže obrovskou šanci neproměnil, a tak přišla na řadu power-play, kterou hosté potrestali dvěma brankami do prázdné. Domácí Nejzbach poté ještě stihl snížit, ale to bylo vše a Nejzbach, tak po roce znovu opouští 1. Futsal ligu.

Ohlasy aktérů zápasu

Michal Jiráský (hráč Nejzbachu): "První poločas to byla od nás tragédie, nevím jestli jsme byli nervózní, nebo se nám nechtělo, ale bylo to hrozný. V kabině jsme si vše vyříkali a druhý poločas hrál jiný tým. Dokázali jsme stáhnout rozdíl čtyř branek a za stavu 6:6 jsme museli přejít k power play, bohužel jsme po hloupé chybě dostali rozhodující branku."

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Zápas jsme si udělali složitý sami až do konce. V prvním poločase jsme sice vedli 5:1, ale měli jsme dát dalších asi pět nebo šest gólů. Ve druhé půli se Nejzbach zázračně vzchopil, naopak my jsme asi mysleli, že je rozhodnuto i přesto, že jsme si říkali, ať si na to dáme pozor a makáme dál. Jsem ale rád za tři body, i přes nepovedený druhý poločas.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Blíží se oficiální start nového ročníku, soutěž je rozlosována s dvanácti účastníky
Blíží se oficiální start nového ročníku, soutěž je rozlosována s dvanácti účastníky 19.06.2024

Červen bývá měsícem odpočinku pro kluby 1. Futsal ligy. Ne však úplně pro funkcionáře. Některé kluby začaly zveřejňovat změny v kádru, uskutečnilo se také Grémium klubů 1. FL, na kterém došlo k rozlosování soutěže. Ta bude mít znovu dvanáct účastníků, včetně Bohemians Praha 1905.

Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul!
Plzeň vyhrála 3:2 a obhájila mistrovský titul! 24.05.2024

Interobal Plzeň je potřetí mistrem! Ve čtvrtém finále na domácí palubovce porazila Chrudim 3:2 a zvítězila nad svým největším rivalem 3:1 na zápasy! Dramatické utkání bylo posledním vystoupením legendárního Lukáše Rešetára v kariéře, kdy získal třináctý mistrovský titul. Prvním místem se loučí také trenér Marek Kopecký.

Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu?
Z kabiny: V pátek čtvrté finále. Rozloučí se Kopecký a Rešetár obhajobou titulu? 23.05.2024

V pátek od 18 hodin začne v plzeňské hale Lokomotiva čtvrté finále napínavé a vyhecované série. Pro Marka Kopeckého a Lukáše Rešetára to bude poslední domácí utkání. Oslaví ho obhajobou, nebo se rozhodne až v neděli v pátém finále? Co zaznělo z kabin?