Trenér Galia rozhodně neměl v úmyslu se svými svěřenci nechat technicky vyspělému soupeři ve svém brankovišti Den otevřených dveří. I tak ale ke konci deváté minuty trefil tyč domácí branky David Drozd. Odpovědí byla nebezpečná střela domácího Martina Zdráhala, která ale minula branku hostů. V polovině 14. minuty už se měnilo skóre. Síť domácí branky rozvlnil po překonání Klimka EVERTON - 0:1. O tři minuty později se mohli hosté radovat podruhé. Přihrávku Slováčka přetavil v druhou branku Chrudimi PAVEL DROZD - 0:2. Do kabin tak šli o poločase spokojenější hosté.

Helas šel do druhého poločasu s tím, že nechce rozhodně nechce darovat kůži lacino a o body se chce ještě popřát. V 25. minutě předvedli domácí krásnou akci před bránou hostů, nadějnou střelu Martina Zdráhala ale zblokoval Tomáš Koudelka. O tři minuty později přichází Helas s další krásnou akcí. Situaci dobře přečetl Bohumír Doubravský ani tentokrát z toho ale první gól domácích v tomto utkání není. To se změnilo na začátku 32.minuty. Havlovu přihrávku přetavil ve změnu skóre TARIK LUKŠIJA - 1:2. Ve 32. minutě to mohlo být opět o dvě branky. Tyč brány domácích trefuje Pavel Drozd. Ukazatel skóre ukazuje, že běží 38. minuta a přichází chvíle pro dva velmi zkušené borce. David Cupák posílá přihrávku, kterou poslal do hostující branky JAN HAVEL - 2:2. I přes snahu obou týmů v posledních minutách strhnout vedení na svou stranu, tak nakonec došlo na dělbu bodů.

Ohlasy aktérů zápasu

David Cupák (hráč Helasu Brno): „Do zápasu jsme šli s tím, že dnes můžeme jenom získat, nakonec se to povedlo a remízu 2:2 bereme všemi deseti. Naše tréninkové modlitby byly vyslyšeny. Skvěle zachytal brankář Klímek, a když se k tomu přidala obětavost všech hráčů, tak je z toho takový skvělý výsledek. Půl minuty před koncem mohl rozhodnout do prázdné branky Maťo Zdráhal, ale o kousek minul. Chrudim sice nastřelila snad pět tyček, ale dnes štěstí stálo při nás. Chci za celý tým Helasu poděkovat všem fanouškům, kteří nás dnes přišli podpořit. Všem patří velké díky, a doufám, že nás přijdou podpořit v plném počtu i na play-off.”

Tomáš Koudelka (hráč FK Chrudim): "Do Brna jsme jeli s vědomím, že Helas nedostává moc branek a má dobrou defenzívu. V prvním poločase jsme šli do vedení 2:0. Bohužel soupeř čekal na naše chyby a dvě dokázal využít. V závěrečné power play mohly vyhrát oba týmy. Gratuluji Helasu k dobrému defenzivnímu výkonu, na který jsme dnes nenašli recept.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Helas je po devatenácti letech v semifinále, čeká ho Chrudim!
Helas je po devatenácti letech v semifinále, čeká ho Chrudim! 02.04.2024

Hattrick Dominika Baloga a především zkušený, efektivní výkon dovedly Helas Brno po devatenácti letech do semifinále play off. V rozhodujícím pátém duelu přehráli svěřenci Tomáše Galii Inter Kadaň jednoznačně 7:3, získali rozhodující třetí bod a v semifinále vyzvou Chrudim.

Z kabiny: Helas a Kadaň jdou do pátého zápasu. Kdo postoupí?
Z kabiny: Helas a Kadaň jdou do pátého zápasu. Kdo postoupí? 02.04.2024

Ve středu večer se rozhodne o posledním semifinalistovi. Série mezi Helasem a Kadaní dospěla až do pátého zápasu. Co zaznělo z kabin?

Kadaň si vybojovala pátý zápas, rozhodne se ve středu v Brně
Kadaň si vybojovala pátý zápas, rozhodne se ve středu v Brně 31.03.2024

Na posledního semifinalistu si budeme muset počkat do středy. Inter Kadaň podruhé porazil Helas ve své hale a vybojoval si pátý zápas. Brňané sice na severu Čech vedli 2:1, pak ale třikrát inkasovali a náskok domácích už nedotáhli. Rozhodne páté dějství v Brně.